Ağrı ve kanama şikayetiyle hastaneye götürüldü! Küçük çocuğun kulağından çıkanlar şaşkına çevirdi

Bitlis'te kulağında ağrı ve kanama şikayetiyle hastaneye götürülen bir kız çocuğu, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı tarafından muayene edilmesi sonucunda kulağından 23 canlı kurtçuk çıkarıldı.

Ağrı ve kanama şikayetiyle hastaneye götürüldü! Küçük çocuğun kulağından çıkanlar şaşkına çevirdi

Kulağındaki ağrı ve kanama şikayetiyle Tatvan Devlet Hastanesi'ne götürülen kız çocuğu, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Gamze Öztürk tarafından muayene edildi. Kontrollerde kulağında sinek larvaları tespit edilen çocuk, tedaviye alındı. Çocuk, ilaçla yapılan müdahale sonucu kulağındaki larvalar temizlendikten sonra taburcu edildi.

"23 CANLI KURTÇUK ÇIKARDIK"
Op. Dr. Öztürk, gazetecilere, çocuğun babası tarafından hastaneye getirildiğini belirterek, "Kırsal kesimde yaşamaktaydı ve biraz geç getirildi. Poliklinik ortamında ve mikroskop desteğiyle dış kulak yolundan 23 canlı kurtçuk çıkardık. Serumla yıkamamızı yaptıktan sonra tomografi çektik ve başka kurtçuk olmadığından emin olduk. Hastamızın genel durumu gayet iyi, yakından takip ediyoruz. İlaç tedavisi devam ediyor." diye konuştu.

"SİNEK LARVALARININ İNSAN CANLI DOKUSUNDA ÜREMESİYLE BU TÜR DURUMLAR GÖRÜLÜYOR"
Bu gibi durumlarda hastanın vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Sinek larvalarının insan canlı dokusunda üremesiyle bu tür durumlar görülüyor. Kulağında canlı bir cisim hisseden ve beraberinde kötü kokulu veya kanlı akıntısı olan hastalarımıza en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalarını önermekteyiz. Bu hastalıktan korunmak veya atlatmak için kişisel temizliğimize dikkat etmemiz gerekiyor." dedi.