Boris Johnson eski mesleğine dönüyor

Daily Mail, Oxford Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra The Times'ta gazeteci olarak çalışmaya başlamış fakat burada yazdığı bir yalan haber nedeniyle kovulduğu belirtilen Boris Johnson'a köşe yazarlığı teklifi götürdüğü iddia edildi.

Boris Johnson eski mesleğine dönüyor

İngiltere Eski Başbakanı Boris Johnson'ın eski mesleği gazeteciliğe dönebileceği öne sürüldü. Daily Mail, Johnson'a köşe yazarlığı teklifi götürdü. Johnson, 2016'da Dışişleri Bakanı olarak göreve gelmeden önce İngiliz Telegraph gazetesinde haftalık köşe yazıları yayımlıyordu.

Independent Türkçe'nin haberine göre Johnson, o dönem ayda 10 saat çalışarak yılda 275 bin Sterlin maaş alıyordu bu da yaklaşık 6 milyon TL'ye denk. 2018'de görevi bıraktıktan sonra yine aynı maaşla İngiliz Telegraph'ta işe girmişti.

Boris Johnson eski mesleğine dönüyor - Resim : 1Son yazısında 'Brexit' ele almıştı

Johnson, son yazısını başbakan seçilmeden üç gün önce 21 Temmuz 2019'da kaleme almıştı. Siyasetçi, yazısında 1969'da ABD'li astronotların Ay'a inişini örnek göstererek, ülkenin Brexit süreciyle Avrupa Birliği'nden ayrılması için bundan ilham alması gerektiğini belirtmişti.

Boris Johnson eski mesleğine dönüyor - Resim : 2Öne sürülen iddiaları doğrular nitelikte olay

Daily Mail, geçen yıl genel yayın yönetmeni George Greig'in belirlediği çizgide Johnson hükümetine karşı eleştirel yazılara yer verirken, bu yıl hükümeti ve Muhafazakar Parti'yi destekleyen haber ve analizler yayımlıyor.