Bu taşlarla evinzideki pozitif enerjiyi artırın

Evdeki enerjiyi arttırmak ve huzur ortamını fazlasıyla yaşamak önemli. Bu aşamada ev dekorasyonu da bir o kadar önem taşıyor. İşte evinizin dekorasyonunda kullanabilceğiniz pozitif enerji sağlayan doğal taşlar...

Bu taşlarla evinzideki pozitif enerjiyi artırın - Sayfa 1

Ametist taşı
Lavanta ve mor renklerde olan ametist taşının evdeki negatif enerjiyi temizlediği düşünülmektedir. Evde pozitif enerji ve aile bireyleri üzerinde pozitif etkisi olabilen bu taş ile baş ağrısı, huzursuzluk ve yorgunluk gibi sorunlardan da kurtulabilirsiniz.

Bu taşlarla evinzideki pozitif enerjiyi artırın - Sayfa 2

Mercan taşı
Aşkın sembolü olan mercan taşı ile düşüncelerinize pozitif ivme kazandırabilirsiniz. Konsantrasyonu güçlendirdiği ve nazara iyi geldiği düşünülen mercanın bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği yönünde görüşler vardır.

Bu taşlarla evinzideki pozitif enerjiyi artırın - Sayfa 3

Akik taşı
Üzerinizdeki olumsuz enerjiyi atan ve evinizin enerjisini yükselten akik, cesareti artırır. Başarının simgesi olarak biline akik taşının tembelliği giderici özelliği ile canlandırıcı etkisi vardır. Akik taşını evinizde bulundurarak iyimserlik, keyif ve güç hissini daha fazla hissedebilirsiniz.

Bu taşlarla evinzideki pozitif enerjiyi artırın - Sayfa 4

Kuvars taşı
Pembe ve dumanlı olarak iki farklı şekli olan kuvars, renklerine göre farklı özellikler sahiptir. Pembe kuvars, barış, güzellik ve aşk gibi kavramları simgeler. Mor-mavi kuvars ise kalp ağrılarına ve boğaz ağrılarına iyi gelmektedir. Kuvars taşı, çevresine uyum ve barış etkisi yaymaktadır.