Hafta sonu hava nasıl olacak? 26-27 Aralık hava durumu tahminleri! Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar uyarısı!

Hafta sonu hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Meteoroloji, Marmara geneli ile Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar bekliyor. Peki, hava hafta sonu nasıl olacak? İşte, 26 Aralık 2020 il il cumartesi hava durumu...

Hafta sonu hava nasıl olacak? 26-27 Aralık hava durumu tahminleri! Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar uyarısı!

Meteoroloji hafta sonu hava durumu tahminlerini yayınlandı. Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Antalya, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale çevreleri ile Isparta’nın güney kesimleri, Burdur’un doğu kesimleri ve Balıkesir’in batı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara ile Kıyı Ege’de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sis ve pus olayı ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu raporu.

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın; Marmara geneli ile Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Hafta sonu hava nasıl olacak? 26-27 Aralık hava durumu tahminleri! Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar uyarısı! - Resim : 1

BÖLGELERMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA
Parçalı, yer yer çok bulutlu, Çanakkale, Edirne, Kıklareli ve Tekirdağ çevreleri ile Balıkesir’in batı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bursa, İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale 26 Aralık 2020 Cumartesi (yarın) hava durumu.

BALIKESİR 9°C, 19°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, batı ilçeleri sağanak yağışlı

EDİRNE 11°C, 18°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın hafif sağanak yağışlı

İSTANBUL 13°C, 18°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

KOCAELİ 14°C, 22°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

Hafta sonu hava nasıl olacak? 26-27 Aralık hava durumu tahminleri! Meteoroloji’den kuvvetli rüzgar uyarısı! - Resim : 2

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 2°C, 14°C
Parçalı bulutlu

DENİZLİ 7°C, 16°C
Parçalı bulutlu

İZMİR 13°C, 17°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

MANİSA 10°C, 17°C
Çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in yer yer az bulutlu, Antalya çevreleri, Isparta’nın güney kesimleri ile Burdur’un doğu kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde Göller yöresinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ADANA 4°C, 18°C
Az bulutlu

ANTALYA 11°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu sağanak yağışlı

HATAY 2°C, 14°C
Az bulutlu

ISPARTA 5°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın güney kesimleri sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor. İşte Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas 26 Aralık 2020 Cumartesi (yarın) hava durumu.

ANKARA 2°C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 0°C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA 1°C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

YOZGAT 0°C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOLU 2°C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE 3°C, 16°C
Parçalı bulutlu

KASTAMONU -2°C, 11°C
Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 12°C, 19°C
Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis hadisesi birlikte bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜMÜŞHANE -8°C, 3°C
Parçalı bulutlu

RİZE 5°C, 16°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN 11°C, 18°C
Parçalı bulutlu

TRABZON 9°C, 18°C
Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis hadisesi ile birlikte kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. İşte Erzurum, Kars, Mİalatya ve Van hava durumu.

ERZURUM -18°C, -4°C
Az bulutlu

KARS -20°C, -4°C
Az bulutlu

MALATYA -4°C, 6°C
Az bulutlu

VAN -12°C, 2°C
Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR -5°C, 9°C
Az bulutlu

GAZİANTEP -1°C, 10°C
Az bulutlu

SİİRT -3°C, 7°C
Az bulutlu

ŞANLIURFA 1°C, 11°C
Az bulutlu