Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji’den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı! İşte, 29 Aralık il il hava durumu…

Hava durumu 29 Aralık 2020 salı raporu yayınlandı. İç ve batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur'un doğusunun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Peki bugün hava nasıl?

Bugün hava nasıl olacak? Fırtına uyarısı!

Meteoroloji 29 Aralık 2020 son dakika hava durumu tahminlerini yayınlandı.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Antalya ve Isparta çevreleri ile Burdur'un doğusunun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 29 Aralık 2020 salı hava durumu tahminleri…

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

HAVA BUGÜN NASIL OLACAK?

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, yarın Edirne ve Çanakkale ile zamanla Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

BALIKESİR 6°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu

EDİRNE 9°C, 17°C
Parçalı çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

İSTANBUL 12°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 14°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bun akşam saatlerinde İç kesimlerinin yarın Kıyı Ege'nin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın kuzey Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa)olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

DENİZLİ 6°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

İZMİR 12°C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, yarın aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA 8°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya merkez ve batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-80 kg/m2) olması bekleniyor.

ADANA 4°C, 20°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 11°C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli, batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 3°C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA 4°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzeybatı kesimleri ile Konya çevrelerinin, gece saatlerinde Çankırı, Ankara'nın doğusu, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı, gece ve yarın sabah saatlerinde kuzeybatı kesimlerinde sis ve pus olayı bekleniyor.

ANKARA 3°C, 13°C
Parçalı ve bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

ESKİŞEHİR 2°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden yağmurlu

KONYA 3°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden yağmurlu

YOZGAT 0°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU 2°C, 13°C
Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

DÜZCE 7°C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

KASTAMONU 0°C, 9°C
Parçalı çok bulutlu, bu gece saatlerinde hafif yağmurlu

ZONGULDAK 12°C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜMÜŞHANE -2°C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu

RİZE 6°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 13°C, 20°C
Parçalı bulutlu

TRABZON 8°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM -11°C, 1°C
Az bulutlu ve açık

KARS -15°C, -2°C
Az bulutlu ve açık

MALATYA -3°C, 8°C
Az bulutlu ve açık

VAN -8°C, 5°C
Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR -2°C, 11°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 2°C, 12°C
Az bulutlu ve açık

SİİRT 2°C, 12°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 4°C, 14°C
Az bulutlu ve açık