Bursa'da filmleri aratmayan operasyon! Havadan ve karadan takip edilerek yakalandı

Bursa'da filmleri aratmayan bir uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Şehre sokulmak istenen satışa hazır haldeki uyuşturucu maddeyi taşıyan araç, havadan ve karadan takip edilerek yakalandı. Nefes kesen takip ve yakalama anı ise kameralara anbean yansıdı.

Bursa'da polis ekipleri, şehre sokulmak istenen satışa hazır haldeki uyuşturucu maddeyi taşıyan aracı havadan ve karadan takibe aldı. Operasyon için uygun anı kollayan ekipler, aracı durdurarak sürücüyü yakaladı. Nefes kesen anlar kameralar tarafından görüntülendi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın izniyle yeni bir operasyona imza attı.

Şehir dışından bir otomobille Bursa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı ihbarı üzerine narkotik polisleri alarma geçti. İzmir yolunda başlayan nefes kesen takip Nilüfer ilçesinde devam etti. Takibe alınan otomobildeki şahıs için operasyona start verildi.

12 kilometre boyunca devam eden takibin ardından zanlı kıskıvrak yakalandı. Narkotik köpeği Truva’nın da katıldığı operasyonda şüpheli araçta 14,5 kilogram sentetik kannabinoid (bonzai) ve 3 kilogram Skunk maddesi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 20 yaşındaki Ahmet B.G. isimli şahıs ise sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Özellikle okulların tatile gireceği dönemde binlerce genci zehirleyecek miktarda bonzai maddesinin ele geçirilmesi velilere rahat bir nefes aldırdı.