Annesinin kanıyla, "Bu mahallenin bir onuru var" yazmıştı

Bursa Gemlik'te, annesini 50 bıçak darbesiyle öldürdükten sonra evdeki dolaba kanıyla, "Bu mahallenin bir onuru var" diye yazan Berke Karasu'nun ifadeleri dehşete düşürdü. Berke Karasu, annesi Tülin Beygirci'yi neden öldürdüğünü anlattı.

Annesinin kanıyla, "Bu mahallenin bir onuru var" yazmıştı

Olay geçtiğimiz yıl Bursa'nın Gemlik ilçesine bağlı Küçük Kumla Mahallesi'nde yaşandı. Tülin Beygirci işe gitmeyince merak eden arkadaşları durumu polise bildirdi. Çilingir eşliğinde girilen evde Beygirci'nin vahşice katledilmiş cansız bedeni bulundu.

Beygirci'yi öldüren kişi, kadının kanıyla dolabın üzerine, "Bu mahallenin bir onuru var" yazmıştı. Polisler ilk etapta olayın bir nefret cinayeti olabileceğini düşündü. Kısa süre içerisinde yapılan incelemelerde cinayeti işleyenin kadının oğlu Berke Karasu olduğunu ortaya çıkardı.

Katil oğlu çıktı

Cinayetin ardından polis ekipleri, güvenlik kamera kayıtları ile Tülin Beygirci’nin son 3 aya ait telefon görüşmelerini incelemeye aldı. Ekipler, kamera kayıtlarından Tülin Beygirci’nin işte olduğu sırada eve oğlu Berke Karasu’nun girdiğini, 2 saat sonra da çıktığını belirledi.

Polis, şüphelerin yoğunlaştığı Denizli Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi Berke Karasu’yu telefonla arayarak, annesinin vefat ettiğini ve adli tıp işlemleri için imzasının gerektiğini söyleyerek, Bursa’ya çağırdı. Bursa’ya gelen Karasu, gözaltına alındı.

Hedef şaşırtmak istedi

Polisin güvenlik kamerası görüntülerini izlettiği Berke Karasu, annesini öldürdüğünü itiraf etti. Karasu, mezun olamadığı için annesinin baskısından çekindiğini, cinayeti de bu nedenle işlediğini söyledi.

Hedef şaşırtmak ve cinayeti namus meselesi gibi göstermek için elbise dolabına annesinin kanı ile “Bu mahallenin bir onuru var” diye yazdığını bildirdi. Tutuklanan Berke Karasu, cezaevine koyuldu.

"Geceleri uyuyamıyorum"

Hakkında ‘yakın akrabayı öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Berke Karasu’nun yargılanmasına başlandı. Bursa E Tipi Cezaevi’nden SEGBİS’le bağlandığı duruşmada Berke Karasu, “Hakim Bey, olaydan dolayı hâlâ kendimi toparlayamadım. Geceleri uyuyamıyorum. Kendimi toparladıktan sonra savunma yapacağım” dedi.

Karasu’nun avukatı da tanık olarak annesiyle arasındaki diyaloğu bilen okul arkadaşlarının, mahkemeye çağırılarak dinlenmesini istedi. Mahkeme heyeti, Karasu’nun tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.