Burcu Biricik'ten fidan bağışlarına isyan! "Fidana değil, ihtiyacı olan insanlara yardım yapılsın

Türkiye’de çıkan orman yangınları sonucunda birçok alan küle döndü. İnsanlar evlerini kaybetti. Birçok canlılar öldü. TEMA Vakfı ağaç kampanyası başlatırken Camdaki Kız'ın başarılı oyuncusu Burcu Biricik ise yardımları fidan bağışı için değil yardıma ihtiyacı olan insanlara yapın" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

İlk olarak Manavgat yangınıyla başlayan daha sonra Bodrum, Marmaris, Fewthiye ve didim gibi Güney Ege kıyılarına saran orman yangınları Akdeniz’de de bir çok kritik noktaya ciddi zararlar verdi.

Yanan ağaçlar ve küle donan alanlar için ise TEMA Vakfı ağaçlandırma için kampnanya başlattı. Oyuncu Burcu Biricik ise, Instagram hesabından “Fidan bağışı yapmayın evlerinden olan insanların ihtiyacı var” dedi.

Tema Vakfı'nın başlattığı fidan kampanyası sosyal medyada gündem olurken binlerce fidan parası toplandı. Camdaki Kız dizisinin başrol oyuncusu Burcu Biricik ise derneklere bağış yapmanın yanı sıra evlerinden olan vatandaşlara kalacak yer ayarlanması için yardım toplanması gerektiğini söyledi.

Burcu Biricik: Yardımlar fidana dedil ihtiyacı olan insanlara yapılsın

Instagram hesabından "Bakın arkadaşlar Tema da dahil olmak üzere herhangi bir fidan bağışı kampanyası gerçekten anlamsız... Lütfen enerjinizi bunları paylaşmaya değil, bölgede yanan evlerin sahiplerine, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya harcayın.Ormanlar yeniden fidan dikerek korunamaz. O alanın kendini onarmasını bekleyeceğiz" diyen kişinin paylaşımını kendi hesabından paylaşan Biricik "Herkesin artık cebinden çıkabilecek son 3-5 liralık yardım fidana değil de yangın sonrası evlerinden olan insanların ihtiyaçları için mi kullanılsa acaba" dedi.