Can Yaman, Kıvanç Tatlıtuğ'a gönderme yaptı, kendisini Falcao'ya benzetti

Can Yaman bir televizyon programına katılmak üzere gittiği İspanya'dan döndü. Yaman, dönüşte tv100'e İspanya seyahatinin detaylarını anlattı, kendisine sorulan Kıvanç Tatlıtuğ sorusuna ise ilginç bir yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100

Tv100'de her cumartesi saat 09.00'da ekrana gelen Magazin Hattı'nın haberine göre Can Yaman, “İspanya rüya gibi geçti. Yeni yeni hazmediyorum. Siz de az çok sosyal medyadan görmüşsünüzdür. Göründüğünden çok daha fazlası var. Pek fazla gezme fırsatım olmadı. Cuma günü yayınlanacak bir programa katıldım. Madrid’teki ilgi şimdiye kadar hiçbir yerde yoktu. En delicesi İtalya'daydı. İspanya İtalya’yı 3’e 4’e katladı.” dedi. Havalimanı’ndan İspanyol polisler tarafından apar topar götürülen Yaman, o anların hatırlatılması üzerine “Suçlu gibi göründük. İtalya’da İtalyanca anlaşabildiğimiz için onları ikna edebiliyordum. İspanyolca bilmediğim için hep aralara başkaları girdi. Biraz da yapı olarak İspanyol polisler İtalyanlardan sert çıktılar. Kamu düzeni açısından sizi bir an önce çıkarmak istiyoruz dediler. Öyle olunca bir yaka paça çıkarma durumu söz konusu oldu.” diye konuştu.

'Karşılama kurgu' iddiaları

Can Yaman, İspanya’daki 2 bin kişilik karşılamanın kurgu olduğu ve bir kişinin kalabalığı organize ettiği iddialarına ise açıklık getirdi:

“O arkadaş ekipte çalışan bir muhabir. Oradaki programın muhabiri. İsmi Sergio (Sergio Silva). Onunla röportaj yaptım. Muhabir de benim fanım gibi bir şey. Orada insanları çoşturmak istemiş. Niye coşturmak istemiş onu bilmiyorum. Benim dışımda gelişen bir olay. Benim dizilerim Yunanistan, İtalya, İspanya gibi ülkelere satıldığı için orada bana karşı büyük ilgi var. Kalabalıklar nasıl organize olmuş onu bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla fan sayfaları üzerinden örgütleniyorlar. Biz oraya Media Set’in daveti üzerini gittik. Bunun kurgu olduğunu söyleyenler oraya mail atıp bunu araştırabilir.

Yaman, kendisiyle aynı saatlerde Kıvanç Tatlıtuğ’un da İspanya’da olduğunun hatırlatılıp bu kadar ilgiyi görmemesinin söylenmesi üzerine ise “Ne yapayım arkadaşlar. Yapacak bir şey yok. Benim dizilerim İspanya’ya satıldı. Kıvanç Bey’in satıldı mı bir araştırmak lazım. Benim dizilerim orada çok izleniyor. Başka bir oyuncunun dizileri izlenmiyor ise orada ünlü olması mümkün değil zaten” ifadelerini kullandı.

İspanya’da 2 bin kişinin karşıladığı Can Yaman’ı dönüşte İstanbul Havalimanı’nda kimse karşılamadı. Yaman, “Burada neden aynı ilgiyi görmediniz?” sorusuna Falcao örneği ile yanıt verdi:

“Falcao buraya geldi karşılandı. Kolombiya’da böyle karşılanıyor mu. Buradaki futbolcuları neden insanlar karşılıyor. Ülkelerinde karşılıyorlar mı? Bu enteresan bir konu zaten. Napoli’ye gittiğimiz zaman otel bana dedi ki ‘Buraya Maradona geliyor böyle izdiham olmadı.’ Bir Türk oyuncunun bu şekilde karşılanması Haluk Bilginer’in dediği gibi “Kendi adıma değil ülkem adına çok gurur verici’. Biraz da bu milli duygularla bakmak lazım. Ne güzel ki böyle bir şey oluyor.”

Javier Bardem ile ne konuştu?

İspanya gezisi sırasında Oscar ödüllü İspanyol oyuncu Javier Bardem ile bir araya gelen Yaman, görüşmenin detayları hakkında bilgi verdi.

Yaman, “Javier orada telif hakları konusunda bir derneğin başkanı. Benim dizimin orada yayınlanması halinde teliften hak alabileceğim. Javier de bu derneğin daha gelişmesi hakkında çalışmalar yapıyor. Benimle tanışmak istemiş. Kendisiyle bunlar hakkında görüşmeler yaptık” şeklinde konuştu.