Cerrahpaşa'nın ardından İstanbul'da bir hastaneye daha tahliye kararı! Bakan Koca hastanenin nereye taşınacağını duyurdu

Depremde tehlikeli arz etmesi sebebiyle Cerrahpaşa Hastanesi'nin bir bölümüne tahliye kararı verilmişti. İstanbul'da bir hastaneye daha tahliye kararı çıkarıldı.

Cerrahpaşa'nın ardından İstanbul'da bir hastaneye daha tahliye kararı! Bakan Koca hastanenin nereye taşınacağını duyurdu

Kahramanmaraş depreminin ardından, uzmanlar İstanbul için peş peşe uyarılar yaptı. Bina tespit çalışmaları sürerken, Cerrahpaşa Hastanesi'nin bir bölümüne tahliye kararı verilmişti. Kağıthane Devlet Hastanesi'nin depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle taşınmasına karar verildi.

DEPREME DAYANIKSIZ OLDUĞU İÇİN TAHLİYE KARARI

Kağıthane Devlet Hastanesi depreme dayanıksız olması sebebiyle kısa bir süre içinde tahliye edileceği bildirildi. Dün de kentin en önemli hastanelerinden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin binaları incelenmişti.  Yapılan inceleme sonrası binaların depreme dayanıksız olduğu tespit edildi. Binalardaki yapısal tahribat sosyal medyada uzun bir süredir tartışılıyordu.

Büyük bir bölümü kapatılan fakültenin sadece Acil ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Birimi açık olacak. Tüm ameliyatlar da durduruldu.

Cerrahpaşa'nın ardından İstanbul'da bir hastaneye daha tahliye kararı! Bakan Koca hastanenin nereye taşınacağını duyurdu - Resim : 1

HASTANENİN NEREYE TAŞINACAĞINI BAKAN KOCA DUYURDU

Bakan Koca, açıklamasında Kağıthane Devlet Hastanesinin, Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşınacağını duyurdu.