Çinli uzmandan korkutan açıklama! Bu seferki korona virüs farklı

Çinli bir uzman, dünyaya kasıp kavuran korona virüs salgınıyla ilgili şoke eden açıklamalarda bulundu. Çin'in kuzeydoğusunda bulunan eyaletlerde yeniden ortaya çıkan korona virüsün Wuhan'da ortaya çıkan virüsten farklı olduğunu anlattı.

Çinli bir uzman, Çin'in kuzeydoğusunda bulunan eyaletlerde yeniden ortaya çıkan korona virüsün (Covid-19) yeni vakalarda farklı seyrettiğini ve virüsün kuluçka süresinin uzadığını belirtti.

Çin'in acil tıp doktorlarından Qiu Haibo, korona virüsü kontrol altına aldığı belirtilen Çin'in kuzeydoğusunda yer alan Jilin ve Heilongjiang eyaletlerinde yeniden görülen virüsün bölgedeki vakalarda farklı seyrettiğini belirtti.

Çin devlet kanalına konuşan Haibo, hastalığın temel semptomları arasında kabul edilen yüksek ateşin nadiren görüldüğünü, aynı zamanda virüsün birden fazla organdan ziyade akciğerlere zarar verdiğini söyledi. 

VİRÜSÜN KULUÇKA SÜRESİ UZADI 
Korona virüsün 14 ile 21 gün arasında süren kuluçka süresinin uzadığını belirten Qiu Haibo, "Jilin ve Heilongjiang eyaletlerinde virüsün kuluçka süresi Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüsten farklı olarak daha uzun sürüyor" dedi.