Çocuklarının gözü önünde eşini katletti

Malatya'da çok sayıda suçtan sabıka kaydı bulunan uyuşturucu bağımlısı Mehmet Taş (40), eşi Selda Taş’ı (38) başından tabancayla vurarak öldürdü. Mehmet Taş, sorgulandıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Çocuklarının gözü önünde eşini katletti

Olay, sabaha karşı Bostanbaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Mehmet Taş ile eşi Selda Taş arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında Mehmet Taş, eşini tabancayla başından vurdu. Selda Taş, kanlar içinde yere yığılırken, silah sesi üzerine çevredekiler polisi aradı.

İhbar üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesinin ardından Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Selda Taş, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. Koca Mehmet Taş ise, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Emniyet müdürlüğünde sorguya alınan ve üzerinde bir miktar uyuşturucu bulunan Mehmet Taş’ın uyuşturucu bağımlısı olduğu ve çok sayıda sabıka kaydı bulunduğu öğrenildi.

Anneleri gözleri önünde öldürülen çiftin 3 çocuğu, polise babalarının sürekli uyuşturucu kullandığını anlatarak, "Babamız uyuşturucu kullanırdı. Babam, annemle sürekli kendisini aldattığı şüphesiyle kavga ediyordu" dediler.

Tutuklandı

Eşi Selda Taş’ı başından vurarak öldürdükten sonra polisler tarafından yakalanan Mehmet Taş, sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kocası tarafından öldürülen Selda Taş ise Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerin ardından Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.