Çocukluk arkadaşını komaya soktu! "Küfredince dayanamadım, dövdüm"

Adana'da yaşayan 18 yaşındaki Yusuf Can Azgın, çocukluk arkadaşı Serkan Mutlu'yu parka çağırıp tartışmaya başladılar. Yusuf Can Azgın, arkadaşı Serkan Mutlu'yu öldüresiye dövdükten sonra cep telefonunu alıp kaçtı. Dedesinin evinde yakalanan Azgın, "Beni sürekli aşağılıyordu. Akşam konuşmak için parka çağırdım. Küfredince dayanamadım, dövdüm" dedi. Azgın, tutuklanırken, bilinci hala kapalı olan Mutlu’nun hayati tehlikesi devam ediyor.

Çocukluk arkadaşını komaya soktu! "Küfredince dayanamadım, dövdüm"

Serkan Mutlu, bir süre önce tartıştığı çocukluk arkadaşı Yusuf Can Azgın ile küstü. Azgın, olay günü cep telefonuyla aradığı Mutlu’yu konuşmak için parka çağırdı. Buluşan arkadaşlar, küfürleşme nedeniyle yeniden tartışmaya başladı. Çıkan arbedede Azgın, Mutlu’yu tekme ve yumruklarla darbetti. Yere düşen Mutlu, başını betona çarparak ağır yaralandı. Azgın ise arkadaşının cebindeki cep telefonunu alıp, olay yerinden kaçtı.

Parkta yürüyenler, yerde hareketsiz yatarken gördüler

Parkta yürüyenler, Serkan Mutlu’yu yerde hareketsiz yatarken görünce polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. İlk müdahalesi yapılan Mutlu, ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlike kaydıyla ameliyata alınan Mutlu’nun, beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mutlu’nun, bilincinin kapalı olduğu ve hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

"Küfredince dayanamadım, dövdüm"

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Serkan Mutlu’nun cep telefonu sinyalinden takip edip, U.C.’yi (17) yakaladı. İfadesine başvurulan U.C., Mutlu’yu arkadaşı Yusuf Can Azgın’ın darbettiğini, cep telefonunu da ailesine götürmesi için kendisine verdiğini söyledi. Bunun üzerine ekipler, Azgın’ı dedesinin Hurmalı Mahallesi’ndeki evinde gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinde, "Beni sürekli aşağılıyordu. Akşam konuşmak için parka çağırdım. Küfredince dayanamadım, dövdüm" diyen Azgın, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.