Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız 1 yıl içerisinde 650 bin konut inşa etmek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da GSB Yurtları İftar Buluşması’nda konuştu. Erdoğan, "Amacımız 1 yıl içinde altyapısıyla sosyal ve ticari birimleriyle 319 bin konut, toplamda da 650 bin konut inşa ederek deprem bölgesini ayağa kaldırmaktır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız 1 yıl içerisinde 650 bin konut inşa etmek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da GSB Yurtları İftar Buluşması’nda açıklamalara bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Ramazanda gerek deprem bölgelerindeki gerek diğer vatandaşlarımızla gönül köprülerimizi güçlendirmemiz şarttır. Ülkemizin 11 ilinde 14 milyon insanı doğrudan etkileyen böylesine büyük bir felaket karşısında böylesine hızla toparlanmayı sağlamak kolay değildir.

"AMACIMIZ 1 YIL İÇİNDE DEPREM BÖLGESİNİ AYAĞA KALDIRMAKTIR"

Depremzedelerimizde milletimizde şundan emin olsun ki oradaki arkadaşlarımız insanüstü bir çalışma yaparak her türlü olumsuzluğu ortadan kaldırmaya çalışmıştır.

Amacımız 1 yıl içinde altyapısıyla sosyal ve ticari birimleriyle 319 bin konut, toplamda da 650 bin konut inşa ederek deprem bölgesini ayağa kaldırmaktır. Ramazan vesilesiyle ziyaret ettiğimiz şehirlerimizde kalıcı konutlarımızın temel atma törenlerini de gerçekleştiriyoruz.

"BU FELAKETİN YARALARINI TEKRAR SARACAĞIZ"

Depremde zarar gören tüm şehirlerimizi yeniden inşa ve ihya edene kadar gece gündüz çalışacağız. Ölen canları geri getiremeyiz. Ama bunun dışında yıkılan her şeyi yeniden yaparak Allah’ın izniyle bu felaketin yaralarını tekrar saracağız.

Ramazan ayı bu hasretlerin zirveye çıktığı bir dönemdir. Belediyelerimiz ramazan boyunca hizmet vermek üzere deprem şehirlerimizi ilçe ilçe, köy köy paylaştı. Aynı şekilde diğere şehirlere gitmiş depremzedelerimiz de ihmal edilmiyor. Ramazan Ayının sembolü olduğu birlik ve kardeşlik ikliminin bizim medeniyetimizde çok büyük bir yeri var.

"MİLLETİMİZİN YANIMIZDA OLACAĞINA İNANIYORUZ"

Türkiye Yüzyılı diye ifade ettiğimiz önümüzdeki asra yönelik hayallerimiz hedeflerimiz için kritik bir tercihin arifesindeyiz. Bizi girdiğimiz hiçbir mücadelede yalnız bırakmayan milletimizin yanımızda olacağına inanıyorum."