Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe duyurdu! Cep telefonu, bilgisayar, internet desteği, yeni evlenenlere faizsiz kredi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası gençlere verdiği müjdeye dair "Cep telefonları ve bilgisayarlar için 5500 liraya kadar destek vereceğiz. Ücretsiz 10 GB kota desteği vereceğiz. 18 yaşına giren tüm gençlerimize de bir yıl süreyle genç kart vereceğiz. Bu kartın sahibi tüm gençlerimiz kültürel etkinliklerden ücretsiz faydalanabilecek." ifadelerine yer verdi. Erdoğan, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi verileceğini, pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri peş peşe duyurdu! Cep telefonu, bilgisayar, internet desteği, yeni evlenenlere faizsiz kredi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Beştepe'de 3 haftalık aranın ardından toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"OVP EKONOMİDE YOL HARİTAMIZ OLACAK"
Türkiye Yüzyılı'nı inşa hedefiyle çıktığımız yolculuğumuza devam ediyoruz. Ülkemizi, dünyada hak ettiği yere getirmek için mücadele veriyoruz. Dış politika kulvarında çok yoğun bir gündemimiz vardı. Gelecek 3 yıl boyunca ekonomide yol haritamız olacak OVP'yi kamuoyuyla paylaştık. OVP'nin iş dünyasında memnuniyetle karşılandığını gördük. Uluslararası yatırımcıların programa tepkisi de olumluydu. Ülkemize yönelik ön yargılar kırıldıkça, yatırım miktarının yükseldiğini göreceğiz. 3 yıl sonra 1,3 trilyon doları aşan ekonomik büyüklüğü yakalayacağız. OVP ekonomide yol haritamız olacak. OVP'nin tamamlayıcı niteliğindeki 12. kalkınma programını halkımızın takdirine sunacağız. Türkiye Yüzyılı'nı biz ilan etmiş olsak da bu vizyon 84 milyonun hedefi ve idealidir.

SİVİL ANAYASA
Cumhur İttifakı olarak yeni yasama döneminde sivil anayasa için çalışmalarımızı hızlandıracağız. 

ÖĞRENCİLERE CEP TELEFONU VE BİLGİSAYAR MÜJDESİ
Üniversiteli gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 liraya kadar cihaz desteği vereceğiz. Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlayacağız.

ÖĞRENCİLERE İNTERNET VE GENÇ KART MÜJDESİ
Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. 18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle geçerli Genç Kart vereceğiz, müze, sinema tiyatro, sinemadan ücretsiz ya da indirimli faydalanabilecekler.

AİLE VE GENÇLİK BANKASI KURULUYOR
Önümüzdeki günlerde, Aile ve Gençlik Bankası'na dair kanun teklifini Meclisin takdirine sunacağız. Bankaya gelir tesis etmek amacıyla doğal gaz, petrol ve madenlerden elde edilen devlet gelirlerinin bir kısmını buraya aktaracağız.

YENİ EVLENENLERE FAİZSİZ KREDİ
Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız.

AZERBAYCAN'IN KARABAĞ OPERASYONU

Nahçıvan, konumu itibari ile de bizim için ayrı bir öneme sahiptir. 2020'deki Bakü ziyaretimizde sözünü verdiğimiz Iğdır-Nahçıvan doğalgaz boru hattının temelini attık. Dün enerji konut alanlarında imzaladığımız 3 yeni anlaşmayla ilişkimizi güçlendirdik. Karabağ'daki terör unsurlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonun başarısından hepimiz gurur duyduk. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet yaralılara şifalar diliyorum. Operasyon sırasında sivillerin zarar görmemesi için önlemler alınmıştır. Ermenistan'ın dışardan gelen kışkırtmalara prim vermemesini diliyoruz. Komşumuz İran'ın da dahil olacağı ortak projelerle bölgemizi refah bir havzaya dönüştürmeyi istiyoruz. Muhalefetin engelleme çabalarına rağmen 21 yılda ülkemize kazandırdığımız ulaştırma hamlelerini artıracağız.

MUHALEFETE GÖNDERME
Bizi rakip görenler, kimi sömürge geçmişinin alışkanlığıyla kimi gözünü bürüyen sınırsız kazanç hırsıyla tek taraflı dayatmalarla masanın üzerine çıkmaya, masanın üzerinde tepinmeye çalışıyorlar. Altılı masa da, on altılı masa da olduğu gibi. Tepindiler, tepindiler hepsi ortadan yok oldu. Türkiye'yi oyun dışına itme garetleri hep başarısızlığa mahkum kalıyor.