Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AYM üyesinin paylaşımına ilişkin açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın tartışmalara neden olan 'ışıklar yanıyor' paylaşımıyla ilgili soruyu yanıtladı.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımına ilişkin yaptığı açıklamada "Talihsiz bir paylaşımdı. Keşke yapmasaydı. Ona düşmezdi. Talisiz bir paylaşımdı, keşke yapmasaydı, ona düşmezdi. Özür yeterli mi, onu başkan ve üyeleri değerlendirecek." dedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamayı yaptı:

Bireysel bir tweet olarak değerlendirme doğru olmaz. "Çalışıyoruz, ışıklarımız yanıyor" ifadesi ile zaten bütünü ifade eden, kolektif yapıyı ifade eden bir yaklaşım söz konusu. Çok talihsiz bir açıklama. Keşke açıklamayı yapmamış olsaydı. Bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi. AYM üyesinin böyle bir sürecin içinde farklı bir şekilde yer alması, siyasete soyunması, çok arzu ediyorsan siyasete girersin. Bunu da bundan daha ötesini de söyleme şansına sahip olursun.

YILDIRIM'IN ÖZRÜ

"Bunu AYM Başkanı ve heyeti düşünmelidir. Ortada böyle bir tablo varsa gereğini onlar yaparlar."

ERKEN SEÇİM

"Gündemimizde böyle bir şey kesinlikle yok. Cumhur İttifakı olarak Sayın Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi böyle bir şey söz konusu değil. Bunun vakti saati bellidir, Haziran 2023."