Cumhurbaşkanı: "En az üç mümkünse daha fazla çocuk bekliyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti kadın kolları kongresinde konuştu.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Adana, Hakkari, İstanbul, Manisa, Malatya Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları 6.Olağan Kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları...

Toplumun yarısını oluşturan kadınları görmezden gelen hiçbir hareketin başarısı olmadığını bildiğimiz için kadınlarımız ile birlikte yol yürüdük. Her eseri birlikte inşa ettik. Her kazanımımızda sizlerin de alın teri, emeği, imzası vardır. AK Parti kadın kolları 5 milyon 300 bin üye ile diğer partilerin üye sayılarının toplamına yakın bir konumdadır.

Birileri kadınların isimlerini istismar ederken, biz kadınlarımızı hak ettiği yere getirme gayretinde olduk. Başı kapalı diye kızlarımızı, kadınlarımızı üniversitelere sokmadılar. Sokakta bu zihniyet kadınlarımızı horladı. Kadınlarımız Meclis'te en yüksek temsil oranına bizim dönemimizde erişti. AK Parti grubunda 54 kadın vekil, Kabine'de 2 kadın bakanımız görev yapıyor. Kadınlarımız en yüksek istihdama da bizim dönemimizde kavuştu.

Kadınların iş gücüne katılımı yüzde 31'i geride bıraktı. Kayıt dışı çalışan kadınlarımızın sayısının yarı yarıya azalımını sağladık. Kadınlarımızın nasıl bir sıkıntısı ve talebi varsa hepsine kulak verdik, hepsi için çalıştık.

2023 seçimlerinde AK Parti'yi yine iktidara taşıyacağız. İnşallah önümüzdeki seçimlerde sandıkları sizlere bırakacağız. Sandıklara kadınlarımız sahip çıktığında orada hiçbir yanlış olmayacağına inanıyorum.

Değerli kardeşlerim, hükümetlerimiz döneminde kadın hizmetlerinde hep kadınlar yer almıştır. Erkek evin direğiyse kadın da temelidir. Kadının şefkatiyle kucaklamadığı ailenin çöküşü kesindir.

Kendi partilerindeki, çevrelerindeki kadınlara yönelik taciz, şiddet, tecavüz olaylarını görmezden gelenlerin istismar siyasetinin sonu gelmiştir. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu rezilliklerin üstü de örtülemiyor.

Bu durum bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Kale içeriden fethedilir. Biz kadınlarımıza kendimizi en doğru şekilde anlatır, onların gönlünü kazanırsak diğer aile fertlerini zaten saflarımıza çekmiş oluruz. Önümüzde 2023 seçimleri var. Hayati öneme sahip dönüm noktası olan 2023'ü karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor.
 
Salgın dönemindeki faaliyetleriniz, kongre dönemindeki gayretleriniz ile AK Parti'nin bir hayat okulu olduğunu gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Kadınlarımıza yönelik hizmetlerimizin temelinde hep aile yer almıştır. Batı'da ailenin çöküşü, kadının metalaştırılması ile başlamıştır. Aynı oyunu bizim üzerimizde de oynamaya çalışıyorlar. Ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor. Biz kadınlarımızın aile içindeki görevlerini de siyaset ile, iş ile uğraşırken yürütebileceğine yürekten inanıyoruz.

Ne demiş Arif Nihat Asyalı şiirinde; "Bilmem, neden gündelik işlerle telaştasın
Kızım, sen de Fatihler doğuracak yaştasın.! Delikanlım, işaret aldığın gün atandan Yürüyeceksin... Millet yürüyecek arkandan ! Sana selam getirdim Ulubatlı Hasandan"

Kale içeriden fethedilir. Biz kadınlarımıza kendimizi en doğru şekilde anlatıp onların gönlünü kazanırsak, diğer aile fertlerini kendiliğinden saflarımıza çekmiş oluruz.

Hep birlikte aileye sahip çıkarsak, nüfus avantajımızı koruruz. En az üç mümkünse daha fazla çocuk bekliyoruz.