Nikah dairelerinde kademeli normalleşme yoğunluğu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı üç haftalık kapanma sürecinin sonlanmasının ardından kademeli normalleşmenin ilk gününde nikah dairelerinde yoğunluk yaşandı. Evlenme hazırlığında olan bir vatandaş, "Evi dayadık döşedik. Mecbur eve geçtik, kira ödüyoruz. Şu an çok güç. Sıkıldık beklemekten" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tam kapanma sürecinin sona ermesinin ardından girilen kademeli normalleşme sürecinde evlenmek isteyen vatandaşlar nikah dairlerinde yoğunluğa sebep oldu. Şişli Evlendirme Dairesi'ne gelen vatandaşlardan biri, "Bu gidişle önce balayına gideceğiz. Sonra evleneceğiz" dedi.

Tam kapanma döneminde nikah tarihi alıp, nikahlarını kıydıramayan çiftler, yeni nikah günü almak için evlendirme dairelerine geldi. Şişli Evlendirme Dairesi'ne gelen çiftler de HES kodlarını okutup, ateşleri ölçülerek tek tek içeri alındı.

1 Haziran'a kadar çiftler hafta içi iki şahit ile nikahlarını kıydırmaya devam edecek. Evangelia Bülbüloğlu, şunları söyledi:

Biz nikahımızı erteledik. Korona virüs başladığından beri bir sene kendi kafamızda ertelemiştik. 2020'de evlenecektik. 2021'e aldık. Vefatlarımız, kayıplarımız oldu. 16 Nisan'da evlenecektik. 21 Mayıs'a ertelemiştik. Şimdi 21 Mayıs da ertelendi. Yine sıra bekliyoruz. 15 Haziran için balayı programı almıştık. Bu gidişle önce balayına gideceğiz. Sonra evleneceğiz. Ben zaten koronavirüs oldum. O da araya girince ertelemek zorunda kaldık. Eşim diğer nikah dairesinde bekliyor. Ben buradayım. Allah herkesin yardımcısı olsun. Zor bir durum. Eşim de denizci. İzin alması da zor. Evi dayadık döşedik. Mecbur eve geçtik, kira ödüyoruz. Şu an çok güç. Sıkıldık beklemekten.