Dehşet anları! Yer yarıldı içine düştü

Dünya sel felaketi ile boğuşan Çin'deki dehşet anlarını konuşuyor. Akıntıya kapılan kişiyi kurtarmak isteyen biri, aşırı akıntının bir anda açtığı yarığa düştü. Ülkede en az 12 kişi sel nedeniyle yaşamını yitirdi.

Google Haberlere Abone ol

Küresel ısınma ve iklim krizinin yol açtığı çevre felaketleri ardı ardına gelmeye devam ediyor. Almanya'dan sonra Çin de sele teslim olurken, en az 12 kişinin hayatını kaybettiği felaket nedeniyle 100 binin üzerinde kişi de tahliye edildi. Bölgeden servis edilen görüntüler yaşanan durumun korkunçluğunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Sel sularına kapılan bir kişiyi kurtarmak isterken sele kapılan adamın yürek yakan görüntüsü izleyenlere adeta dehşeti yaşattı.

Önce Almanya, ardında da Avusturya, Belçika ve Hollanda'yı vuran selden sonra bu kez de Çin'den büyük bir felaket haberi geldi.

Sosyal medyada çalkalandı

Sosyal medyada paylaşılan videolar ve uluslararası haber ajanslarının servis ettiği fotoğraflar ülkede yaşanan durumun vahametini gözler önüne seriyor.

Metro tehlike saçtı

Çin'in orta kesimlerinde şiddetli yağış sel felaketine neden oldu. Ülkenin güneyini ise bu yıl 7. kez tayfun vurdu. Zhengzhou şehrindeki metro ağı su altında kaldı. Yolcular nefes alabilmek için metronun koltuklarına çıktı. Metroda yaşanan can pazarı cep telefonlarıyla kayıt altına alınırken yağışların vurduğu bölgeden barajların yıkıldığına dair görüntüler de geldi.

Kurtarmak isterken sele kapıldı


Sel sularına kapılan insanların birbirlerini kurtarabilmek için verdikleri büyük mücadele sosyal medya platformlarına yansırken boğulmak üzere olan bir kişiyi kurtarmak isterken kendisi de sele kapılan adamın yürek yakan görüntüsü adeta izleyenlere dehşeti yaşattı.

En az 12 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde ölü sayısının artmasından endişe edilirken birçok kişinin de kayıp olabileceğinden korkuluyor. Kaynak: Son Dakika