Düşündüğünüz gibi değil!

Rize’de şarküteri işletmeciliği yapan Ali İhsan Yazıcı, halk arasında ‘Deli bal’ olarak da bilinen komar balının üzerine yazdığı yazıyla ilgi çekiyor.

Düşündüğünüz gibi değil!

Kontrolsüz tüketilmesi halinde insanların rahatsızlanmasına hatta ölümüne sebep olan ‘Deli bal’ tüketimine dikkat çekmek isteyen Yazıcı, balın üzerine ‘Dikkat adami uzatur’ yazdı . Rize şivesi ile yazılan bu yazı ‘Dikkat adamı bayıltır’ anlamına geliyor. Çok masumane görünen bu yazı aslında herkese ölümcül bir uyarıda da bulunuyor.

Yazıcı, balın üzerine yazdığı yazı ile ilgili "Beyaz komar balımız genelde ilaç yapımında kullanılmakta. İçinde zifin çiçeği var, bizim yüksek yaylalarda bulunuyor. Bu bal genelde ilaç yapımında kullanılıyor. Kontrolsüz bir biçimde 2 kaşık yendiği zaman tansiyonu 0’a indirebiliyor. Yani önlemini daha önceden almak gerekiyor. Kısacası çok özel bir baldır” dedi.

Boy uzatmıyor, 2.80 yatağa uzatıyor

"Uzatır" kelimesinin insanın bayılmasından geldiğini ve bir espri olduğunu açıklayan Yazıcı “Adamı uzatır diye espri mahiyetinde yazdık onu. Bizim amacımız 2.80 uzatır anlamındaydı ama bazıları boy uzatıra çekiyorlar bizde böyle devam ediyoruz. Kontrolsüz kullanım halinde tansiyonu 0’a indiriyor. Hemen tabi doktora gitmek gerekiyor” dedi.