Demet Akalın'dan Tuğçe Kazaz'a sert tepki!

Demet Akalın, YouTube'da yayınladığı videosunda Mustafa Kemal Atatürk için "Ahlaksız" diyen eski manken Tuğçe Kazaz'a öfke kustu.

Google Haberlere Abone ol

Eski manken Tuğçe Kazaz, son dönemde yaptığı siyasi çıkışlarla adından söz ettiriyor. Kazaz, son olarak YouTube kanalında yayınlandığı videosunda Atatürk için söylediği "Ahlaksızlık ve dinsizlik" sözleri gündeme geldi. Tuğçe Kazaz'a en sert tepki Demet Akalın'dan geldi.

YouTube kanalından yayınladığı videosunda Cumhuriyetin kurucularından bahseden Tuğçe Kazaz, Atatürk'ün ilahlaştırıldığını söyleyerek "Adam esti gürledi, ondan sonra adam şöyle, adam böyle, adam seçilmiş, neredeyse ilahlaştırma sürecine gidecek bir hale dönüştürüldü" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin ilanıyla birlikte Osmanlı'dan kalan mirasın silindiğini belirten Kazaz, Osmanlı zamanında olan ahlak olgusunun Cumhuriyet ile birlikte yerini ahlaksızlığa bıraktığını söyleyip sözlerine şöyle devam etti: "Bunun da tam aksi getirildi ve yayıldı. Yani ahlak mı vardı ahlaksızlık getirildi, din mi vardı dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. Olan bu. Ondan sonra Kemalistler doğdu. Bugün dokunabilir misin Atatürk'e? Dokunamazsın adamın kutsalı." dedi.

"Biri şunun kafasına bir tane patlatamamış mı"

Twitter'da gündem olan ve eleştirilen Tuğçe Kazaz'a bir tepki de Demet Akalın'dan geldi. Kazaz'ın videosunu gören Akalın, "Şu videoyu çeken şunun kafasına bir tane patlatamamış mı?" dedi.