Eşini boğazından bıçaklayarak öldürmüştü! Her satırı tüyler ürpertti: Meğer 1 yıl önce...

Denizli'de dün akşam 38 yaşındaki eşi Zerrin Uygun'u eşarpla boğmaya çalışan sonra ise boğazından bıçaklayarak öldüren cani koca Sinan Uygun'un 1 yıl önce de eşinin yüzüne ütü basmak istediği ortaya çıktı.

Eşini boğazından bıçaklayarak öldürmüştü! Her satırı tüyler ürpertti: Meğer 1 yıl önce...

Olay, dün saat 19.30 sıralarında, Değirmenönü Mahallesi Lozan Caddesi'ndeki apartmanın 2’nci katında meydana geldi. Sinan Uygun, iddiaya göre, evde alkol aldıktan sonra 2 çocuğunun annesi eşi Ummuhan Zerrin Uygun ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Sinan Uygun, kendisini aldattığı iddiasıyla eşini eşarpla boğduktan sonra boğazından bıçakladı. Sesleri duyan apartman sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Eşini boğazından bıçaklayarak öldürmüştü! Her satırı tüyler ürpertti: Meğer 1 yıl önce... - Resim : 1

YÜZÜNE ÜTÜ BASMAYA ÇALIŞTI
Yapılan kontrolde, Ummuhan Zerrin Uygun'un hayatını kaybettiği belirlendi. Sinan Uygun ise polis ekiplerince gözaltına alındı. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsi sonrası Ummuhan Uygun'un cenazesi, yakınlarına teslim edildi. Uygun'un cenazesi, toprağa verilmek üzere Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine götürüldü. Çiftin, 21 yıl önce kaçarak evlendikleri öğrenilirken, Sinan Uygun hakkında 1 yıl önce de eşinin yüzüne ütü basmaya çalıştığı, Ummuhan Zerrin Uygun'un şikayetçi olması üzerine hakkında uzaklaştırma kararı verildiği belirtildi. 

Eşini boğazından bıçaklayarak öldürmüştü! Her satırı tüyler ürpertti: Meğer 1 yıl önce... - Resim : 2

KIZLARI ‘BABAM, ANNEME BİR ŞEY YAPTI’ DEMİŞ
Enişte Ramazan Aydoğan, Ummuhan Zerrin Uygun'un sürekli şiddet gördüğünü söyleyerek, "Bu adam kendi eşini dolandırdı. Bankadan eşinin üzerine kredi çektirip, kumarda bitirdi. Baldızımı 1 yıl önce darbedip yüzüne ütü basmak istemiş. Bu yüzden uzaklaştırma kararı aldırdı ancak evden gitmedi. Baldızım, kız kardeşinin yanına gitti. Ummuhan Zerrin Uygun geçen cumartesi bize geldiğinde gözündeki morluklar vardı. Çocukları da bizi kavga ettiklerinde arıyorlardı. Dün akşam da kızı beni arayıp 'Enişte koş, eve acil gel. Babam anneme bir şey yaptı' dedi. Evin önüne geldiğimde polis ve ambulans vardı" dedi.

TUTUKLANDI
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Sinan Uygun, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uygun'un, ifadesinde, eşinin kendisini aldatması iddiasıyla aralarında tartışma çıktığını ve olayı gerçekleştirdiğini öne sürdüğü öğrenildi.