İdris Şahin duyurdu: Sadullah Ergin’in tüm yakınları ve kardeşleri enkaz altında

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin’in kardeşlerinin enkaz altında olduğunu duyurdu.

İdris Şahin duyurdu: Sadullah Ergin’in tüm yakınları ve kardeşleri enkaz altında

Türkiye’yi derinden etkileyen depremlerin ardından partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulunan DEVA Sözcüsü İdris Şahin, “Bu tür afet zamanları; kamu görevlilerinden sivil topluma, siyasetçisinden medyasına kadar herkesin koordinasyon içerisinde, akıl ve vicdanla hareket etmesi gereken zamanlardır” diye konuştu. 

İdris Şahin duyurdu: Sadullah Ergin’in tüm yakınları ve kardeşleri enkaz altında - Resim : 1

"HATAY BÜYÜK BİR YIKIMA MARUZ KALDI"
Şahin eski Adalet Bakanı ve DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin’in Hatay’daki tüm yakınları ve kardeşlerinin enkaz altında olduğunu açıkladı. Ergin’le telefon görüşmesi yaptıklarını söyleyen Şahin, Hatay’daki duruma ilişkin “Kendisi sabahın ilk saatlerinde memleketi Hatay’a ulaşmak için Ankara’dan yola çıktı ancak Hatay’a akşam geç saatlerde varabildi. Telefon görüşmemizde Hatay’ın büyük bir yıkıma maruz kaldığını bizlere iletti." dedi.

İdris Şahin duyurdu: Sadullah Ergin’in tüm yakınları ve kardeşleri enkaz altında - Resim : 2

"ERGİN'İN TÜM YAKINLARI VE KARDEŞLERİ ENKAZ ALTINDA"
Şahin "Özellikle arama kurtarma ekipleri açısından da büyük bir yıkım içinde olduğumuzu öğrenmiş olduk. Yine EPDK’nın açıklamasına rağmen bölgede akaryakıt temininde büyük bir sorun olduğunu öğrendik. Sadullah Bey tüm yakınları ve kardeşlerinin enkaz altında olduğunu fakat onların kurtarılması için gerekli arama, kurtarma çalışmalarının ne yazık ki yapılamadığını bizlerle üzülerek paylaştı. Onun çaresizliğini bizzat hissettik.” diye konuştu.