Dijital Ticaret Platformu Akinon, 20 milyon dolar yatırım aldı

Geliştirdiği bulut tabanlı çözümleri ile 2017 senesinde kurulan djijtal ticaret platformu Akinon, 20 milyon dolarlık yatırım topladığını açıkladı.

Akinon, 20 milyon dolar yatırım aldı

Geliştirdiği bulut tabanlı çözümleri ile 2017 senesinde kurulan djijtal ticaret platformu Akinon, Actera Group ve Revo Capital'in liderliğini yaptığı yatırım turunda, 20 milyon dolarlık yatırım topladığını açıkladı. Şirket, B serisi yatırım turunu tamamladı.

Akinon yaptığı açıklamada, 20 milyon dolar tutarındaki yatırımı, ürünlerini global olarak rekabete hazır hale getirmek, hizmet kalitesini yükseltmek ve yeni pazarlara açılmak amacıyla kullanmayı planladığını kaydetti.

Yatırım ile ilgili Akinon CEO'su Tolga Tatari "Aldığımız yeni yatırım, bu senenin başında başlattığımız yurtdışı açılımı için ihtiyacımız olan desteği bize sağlayacak. 3 sene içerisinde kuracağımız partner ekosistemi ile dünyanın en büyük dijital ticaret platformlarından biri olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Actera Group ve Revo Capital'in co-lead ettiği bu yatırım turuna Smartfin ve Endeavor Catalyst de katıldı. Smartfin 2020 yılında gerçekleşen yatırım turunda da şirkete 5 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.