Dikkat! Marmara ve Ege için fırtına uyarısı!

Ege Bölgesi’nin kuzeyinde ve Marmara Bölgesi’nde şiddetli rüzgar ve fırtınanın etkili olması bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 15 Eylül hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre gün içerisinde Ege Bölgesi’nin kuzeyinde ve Marmara Bölgesi’nde şiddetli rüzgar ve fırtınanın etkili olması bekleniyor. Öte yandan Ordu'nun iç kesimleri, Giresun’un iç ve doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimleri için de sağanak yağış uyarısı yapıldı. 

 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ordu'nun iç kesimleri, Giresun’un iç ve doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

Hava sıcaklıklarının ise ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

FIRTINA UYARISI

Bununla birlikte rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İSTANBUL °C, 29°C

 İZMİR °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA °C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu