Dışişleri’nden 'Kırgızistan' açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Kırgızistan’da düzenlenen parlamento seçimlerinin ardından yaşanan olaylar hakkında açıklama yayımladı. Açıklamada, "Kırgızistan’ın huzur ve refahı için birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz" denildi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Dışişleri Bakanlığı, 4 Ekim 2020 tarihinde Kırgızistan’da düzenlenen parlamento seçimlerinin ardından yaşanan olaylar hakkında açıklama yayımladı. Açıklamada, meydana gelen gelişmelerden derin endişe duyulduğu bildirildi.

"Toplumsal uzlaşı ve sağduyu ile çözüme bağlanması en halisane temennimizdir”

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan açıklamada, Kırgızistan’da 4 Ekim 2020 tarihinde düzenlenen Parlamento seçimlerinin ardından meydana gelen gelişmelerden derin endişe duyulduğu belirtilerek, “Bu gelişmelerin tırmanmasının önlenmesi ve seçimlere ilişkin görüş ve tutum farklılıklarının anayasal düzen içinde toplumsal uzlaşı ve sağduyu ile suhuletle çözüme bağlanması en halisane temennimizdir” denildi.

"Kırgızistan’ın huzur ve refahı için birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz"
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kırgızistan’ın huzur ve refahı için birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğine inançlarının tam olduğu kaydedilerek, şunlar kaydedildi:
“Kırgızistan’ın bu olayları kendi halkının sağduyusu ve dayanışması sayesinde suhuletle çözecek siyasi olgunluğa sahip bulunduğundan şüphe duymuyoruz. Dost ve kardeş Kırgız halkının ve tüm siyasi grupların bu hassas dönemde, Kırgızistan’ın huzur ve refahı için birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğine inancımız tamdır.”