Özge Özpirinçci'nin kızına vereceği isim herkesi şoke etti!

Doğum için gün sayan ünlü oyuncu Özge Özpirinçci, kızına vermeyi düşündüğü ismi ilk kez açıkladı. İşte herkesi şaşkına çeviren o isim...

Kızına vereceği isim herkesi şoke etti!

Burak Yamantürk ile birlikte olan oyuncu Özge Özpirinçci, doğum için gün sayıyor. Hürriyet'e konuşan Özpirinçci, kızına vermeyi düşündüğü ismi ilk kez açıkladı.

Uzun yıllardır Burak Yamantürk’le birlikte olan Özge Özpirinçci, çıkan hamilelik haberlerini doğrulamış, 13 haftalık hamile olduğunu söylemişti. Ünlü çiftin, bebeklerinin cinsiyeti ise kız. 

"35'lerinde Üzüm Hanım, 70'inde Üzüm Teyze"

Güzel oyuncu, "Hamile kaldığımdan beri aklımda tek isim var: Üzüm. Bana herkes, "Çocuğuna bunu yapma Özge" deyip duruyor. Bence güzel bir isim. Küçük çocuk Üzüm, genç kız Üzüm, 35'lerinde Üzüm Hanım, 70'inde Üzüm Teyze. Ayrıca Üzüm Yamantürk de çok fonetik geliyor kulağıma. Ama kesinlikte ret oyu aldım bu isim için. Ben gizli gizli Üzüm diyeceğim galiba çocuğuma" diyerek şaşkınlık yarattı.

Üzüm isminin anlamı

Asmanın taze ya da kuru olarak yenen ve salkım durumunda bulunan meyvesi

Üzüm isminin sözlük anlamı

Asmagiller (Vitaceae) familyasından, yaprakları elsi, bakka tipi meyveleri olan ve meyveleri için kültürü yapılan, ülkemizde 3 tür ve pek çok kültür çeşidi ile temsil edilen, tırmanıcı gövdeli, çalı formundaki bitkiler.

Kaynak: Hürriyet