Dünyaevine 3 kişi girdiler! Evlenecek çiftlere, Keşan Belediyesi'nden Hayvanları Koruma Günü sürprizi!

Edirne'de Keşan Belediyesi tarafından 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sebebiyle farkındalık sağlamak amacıyla bugün nikahları kıyılan Meryem Aydın ve Mehmet Sağlam çiftine ‘Miniş’ ismi verilen yavru kedi sahiplendirildi. Ece Turan ile Kaan Eker çiftinin nikahlarında ise gelen davetlilere nikah şekeri yerine kedi ve köpek maması dağıtıldı. 

Dünyaevine 3 kişi girdiler! Evlenecek çiftlere, Keşan Belediyesi'nden Hayvanları Koruma Günü sürprizi!

Meryem Aydın ve Mehmet Sağlam çiftinin nikahlarını kıyarak, kendilerine yavru kediyi sahiplendiren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çifte mutluluklar dileyerek, şunları söyledi:

“Sayın Meryem Aydın ve Mehmet Sağlam çiftimizin nikah akitleri kıymak üzere bir aradayız. Anlamlı bir günde nikah akitlerini kıyıyoruz. Bugün bir sürprizimiz de var Meryem ve Mehmet çiftimize. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü vesilesiyle bugün ‘Miniş’ isminde can dostumuzu hediye edeceğiz, çiftimizin nikahlarını kıydıktan sonra. Sevgi dolu birlikteliklerine şahit olacağız. Biz bugün iki evet aldık. Hem hayatlarını birleştirmek için evet aldık hem de ‘Miniş’i sahiplendirmek için evet aldık.”

Dünyaevine 3 kişi girdiler! Evlenecek çiftlere, Keşan Belediyesi'nden Hayvanları Koruma Günü sürprizi! - Resim : 1

‘Miniş yeni hayat arkadaşımız olacak’

Başkan Helvacıoğlu, nikahı kıydıktan sonra hem nikah defterlerini hem de ‘Miniş’i, Meryem Aydın ve Mehmet Sağlam çiftine teslim etti. Meryem Aydın, çok heyecanlı olduklarını belirterek, “Bize sürpriz oldu ve sonuna kadar tatlı bir anı olarak kalacak. Yeni hayatımıza 3 kişi başlıyoruz. Yeni evlenen çiftler veya durumu olan insanlar da bir cana el uzatabilirlerse ne mutlu farklı bir heyecan verir insana” diye konuştu. Mehmet Sağlam ise “Miniş bizim için sadece bir kedi değil aynı zamanda bir hayat arkadaşımız olacak. Hayatımızı beraber sürdüreceğiz. Nikah şekeri dağıtmak yerine mama dağıtmak da umarım örnek olur. Hem mama dağıtıp hem de sokak hayvanlarını doyurabilirler” ifadelerini kullandı.

Dünyaevine 3 kişi girdiler! Evlenecek çiftlere, Keşan Belediyesi'nden Hayvanları Koruma Günü sürprizi! - Resim : 2

Nikah şekeri yerine mama dağıtıldı

Ece Turan ile Kaan Eker’in nikahlarında ise davetlilere nikah şekeri yerine kedi ve köpek maması dağıtıldı. Ece Turan ve Kaan Eker çifti, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde bu çalışması duyarlı davranışından dolayı Belediye Başkanı Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

Dünyaevine 3 kişi girdiler! Evlenecek çiftlere, Keşan Belediyesi'nden Hayvanları Koruma Günü sürprizi! - Resim : 3

Dünyaevine 3 kişi girdiler! Evlenecek çiftlere, Keşan Belediyesi'nden Hayvanları Koruma Günü sürprizi! - Resim : 4