WhatsApp'tan yepyeni bir özellik daha! 'Oh bee' diyeceksiniz! Gelen en iyi güncelleme! O bilgilendirme mesajı tarihe karışıyor Gruptan sessiz sedasız polemiksiz ayrıl

Dünyanın 1 numaralı mesajlaşlaşma uygulaması olan WhatsApp her gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Daha önce profil fotoğrafı gizleme özelliğiyle karşımıza çıkan WhatsApp bu sefer bambaşka bir özellikle karşımıza geldi. Özellik daha önceleri duyurulsada yeni yeni mercek altına alındı. Peki WhatsApp 'ohh bee' dedirtecek yeni özelliği neydi? O bilgilendirme özelliği tarihe karışıyor. İşte detaylar...

WhatsApp'tan yepyeni bir özellik daha

Mesajlaşma uygulamalarının şüphesiz en başında gelen WhatsApp yeni yeni özelliklerle kullanıcılarını cezbetmeye devam ediyor. Pandemi de görüntülü görüşmede kullanıcı sayısını arttırması, gizlilik özelliklerinde yapılan gelişmeler, web WhatsApp'ın birden çok bilgisayarda kullanıma sunulması gibi yep yeni özellikleriyle kendini geliştirerek kullanıcılardan tam puan alan WhatsApp yeni bir özelliğiyle de karşımıza çıktı. Bu özellik geçtiğimiz günlerde duyurulsa da üzerinde pek durulmadı. Ancak incelendiğinde kullanıcılarına neredeyse "Şimdiye kadar gelen en iyi özellik" dedirtebilecek cinsten olduğunu da belirtmekte fayda var.

Yakın zamanda kullanıma sunduğu profil gizleme özelliği WhatsApp'ın daha bir çok geliştirmeye açık olduğunun habercisiydi. Bu özelliği duyurmasından kısa bir süre sonra beta aşamasından çıkararak kullanıcılarına hızlı bir şekilde sunması takdir topladı. Kullanıcılar bu özelliği hızlıca kullanmaya başladı. Whatapp profil gizleme nasıl yapılır? Whatsapp bazı kişilerden porfil gizleme özelliği nasıl kullanılır? şeklinde arama yapanlar veya Whatsapp profil gizleme özelliğinin detayını merak edenler için detaylara hemen aşağıdaki ilgili haberden ulaşarak tüm merak edilenleri öğrenebilirsiniz.

 Şimdi ise WhatsApp karşımıza yep yeni bir özellikle geliyor. Bir çok grupta olan ancak bu gruplarda olmak istemeyenler için WhatsApp'tan yeni bir çözüm getirildi. WhatsApp artık gruplardan sıkılan ancak bu gruplardan kimseye haber vermeden sessiz sedasız çıkmanın formülünü yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte kullanıcılarına sunacak. Yaklaşık bir ay öncesinde beta olarak kullanılmaya başlayan ve beta tester kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlanan bu özellik kısa süre sonra kullanıcıların kullanımına da sunulmaya başlanacak.

'Ohh bee' dedirtecek yeni özellik

Peki WhatsApp'ın bu sürpriz özelliği nasıl çalışacak? WhatsApp sessizce gruptan ayrılma özelliği nasıl işliyor? İşte tüm detaylar...

WhatsApp son görülme kapatma, son görülme istediğimiz kişiye kapatma, gruplarda anket başlatma ve mesajlara emojiyle tepki verme gibi kullanışlı özellikleriyle karşımıza çıktı. Ancak bir çok kullanıcıya bile "Şimdiye kadar gelen en iyi özellik" derdirten bu gruplardan sessizce ayrılma özelliğinin de üzerinde çalışmaya başladı. Son beta sürümünde paylaşılan bir görüntüye göre kullanıcılar artık sessiz sedasız üye oldukları gruptan ayrılabilecekler. Şuan içerisinde herhangi bir dahil olduğunuz gruptan ayrıldığınızda gruptaki tüm kişilere sohbet ekranında kişinin gruptan ayrıldığını dair mesaj alınıyor. Artık bu durum değişiyor.

Gruptan ayrılınca sadece grup yöneticileri bilgilendirilecek. Gruptan ayrılınca da size "Gruptan ayrılmak istediğinize emin misiniz?" şeklinde bir de soru soran bir pencereyle karşılaşacaksınız. Gruptaki tüm üyelere giden 'X kişisi artık gruptan ayrıldı' mesajı da tarihe karışıyor.

Gruptan ayrıldığınızda ayrılma bilgisi bir tek size ve grup yöneticisi kimse onun bilgisi olacak şekilde ayarlanıyor. Yukarıda paylaşılmış olan söz konusu ekran görüntüsü WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının beta sürümüne ait. Önümüzdeki haftalarda bu özelliğinde tüm kullanıcılara sunulacağı düşünülüyor.