10 yaşındaki çocuk harçlıklarını afetzedelere bağışladı

Düzce'de 10 yaşındaki Alp Osman Öztürk, kumbarasında biriktirdiği harçlıklarını sel ve yangın bölgelerindeki afetzedeler için başlatılan kampanyaya bağışladı.

10 yaşındaki çocuk harçlıklarını afetzedelere bağışladı

Düzce'nin Yığılca ilçesine bağlı Tıraşlar köyünde yaşayan 1 yaşındaki Alp Osman Öztürk, Kastamonu, Sinop ve Bartın'da yaşanan sel felaketinde mağdur olan insanlara yardımcı olmak istediğini ailesine söyledi.

 Ailesinin de desteğini alan çocuk, kumbarasında biriktirdiği harçlıkları Yığılca Belediyesi tarafından başlatılan kampanyaya bağışladı.

Paraları ekiplere teslim eden Öztürk, gazetecilere, son günlerde yaşanan yangın ve sel afetlerini izlediğinde insanların yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğüne dikkat çekerek "Yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah." dedi.

Yığılca Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Recep Öztürk ise duyarlı insanların ellerinden geldiğince malzeme yardımında bulunduğunu söyleyerek, "Ancak 10 yaşındaki kardeşimizin biriktirdiği harçlıklarını yardım malzemesi alınmak üzere bizlere teslim etmesi, çok duygulandırdı. Kardeşimizin bu duyarlı hareketi, eminim birçoğumuza örnek teşkil edecektir. Mağdur vatandaşlarımız adına kendisine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.