Edirne'de Ukraynalı çiftin araçta bıraktığı köpek havasızlıktan telef oldu

Vize işlemleri için Edirne'de bulunan Vitaly Krasnolutski ve eşi, iki köpeklerini çalışır durumdaki araçlarında bırakarak Atatürk Bulvarı'ndaki Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosluğuna gitti. Bir süre sonra köpek havlama sesi üzerine esnaf polise haber verdi. İki köpekten birinin baygın şekilde araçta yattığını gören Ukraynalı çift anahtarı bulamayınca cam kırılarak dışarı çıkarıldı. Baygın olan köpek tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Edirne'de Ukraynalı çiftin araçta bıraktığı köpek havasızlıktan telef oldu

Vize işlemleri için Edirne'de bulunan Vitaly Krasnolutski ve eşi, iki köpeklerini çalışır durumdaki araçlarında bırakarak Atatürk Bulvarı'ndaki Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosluğuna gitti.

Edirne'de Ukraynalı çiftin araçta bıraktığı köpek havasızlıktan telef oldu - Resim : 1Bir süre sonra araçtan köpek havlamaları geldiğini duyan esnaf, polise haber verdi.

Edirne'de Ukraynalı çiftin araçta bıraktığı köpek havasızlıktan telef oldu - Resim : 2

Olay yerine gelen polis, çevredeki iş yerlerini gezerek araç sahibini bulmaya çalıştı. Bu sırada köpeklerden birinin araçta hareketsiz yattığı görüldü. Bir süre sonra koşarak aracın yanına gelen Vitaly Krasnolutski yanında anahtar olmadığını söyledi. İtfaiye ekiplerince camı kırılan araçtaki köpekler dışarı çıkarıldı.

Edirne'de Ukraynalı çiftin araçta bıraktığı köpek havasızlıktan telef oldu - Resim : 3

Baygın vaziyetteki Cane Corso cinsi "Elvis" isimli köpek üzerine su dökülerek uyandırılmaya çalışıldı. Vitaly Krasnolutski de kalp masajı ve suni teneffüs yaptığı köpeğini kurtarmaya çalıştı. Olay yerine gelen Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekibi, köpeğin telef olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Ukraynalı çift, gözyaşlarına hakim olamadı.

Çifte hakkında Hayvanları Koruma Kanunu'nca işlem yapıldı. Esnaf İsmail Hartamacı, gazetecilere, köpeklerin sabah saatlerinden beri aracın içinde olduğunu, 11.00 gibi araç sahiplerinin gelip aracı çalıştırıp klimayı açtığını söyledi.