Ekrem İmamoğlu sözünü tuttu

Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi sabah namazı çıkışı tanıştığı Cebrail Gümüştepe'nin Esenler'deki evinde iftarını açtı. İmamoğlu, okula gitmediğini söyleyen Gümüştepe arasındaki diyalog sosyal medyada gündem olmuştu.

Google Haberlere Abone ol

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 5 Şubat Salı günü Bayrampaşa Hal'ini sabah 06.00'da ziyaret etti. Namaz çıkışı 17 yaşındaki Cebrail Gümüştepe adlı bir gençle tanışan İmamoğlu, okula gitmediğini söyleyen Gümüştepe'ye, ''Okumak istemedin mi'' sorusunu yöneltti ve ''Maddi durumlar el vermedi. Utandığım için söyleyemedim'' yanıtını aldı. Bunun üzerine, ''Biz utanalım, sen niye utanacaksın...'' diyen İmamoğlu, basın danışmanı Murat Ongun'dan Cebrail'le iletişime geçilmesini istedi. 

Sözünü tuttu

Seçimlerin yenilenme kararının ardından seçim çalışmalarına hız veren İmamoğlu iftarda, 17 yaşındaki Cebrail Gümüştepe'nin Esenler Kemer Mahallesi'ndeki evine konuk oldu.

Burada iftar açıp Gümüştepe ailesiyle sohbet eden İmamoğlu, basın kapalı gerçekleşen iftar sonrası sokakta kendisini bekleyen vatandaşlarla da fotoğraf çektirdi.

İmamoğlu, "Bu delikanlıyla halde tanışmıştık. Sonra konuştuk, biraz okuldan uzak kalmıştı. Başarılı olacağı konusunda anlaşmıştık, o da başarılı oldu. Diplomasını aldı. Bugün hem onu kutlamaya hem ailesiyle beraber iftar yapmaya geldim. Çok mutluyum." dedi.

Gençlerin başarısıyla mutlu olduğunu aktaran İmamoğlu, Cebrail'in her zaman yanında olacağını söyledi.

Ara verdiği eğitim hayatına devam etmek istediğini belirten Cebrail Gümüştepe ise İmamoğlu'ndan söz aldığını, yeni eğitim-öğretim yılında Bayrampaşa'da bir okulda lise eğitimini sürdüreceğini dile getirdi.

Gümüştepe, eğitimine devam ederken, bir yandan da halde çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.