Emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? Kimler alabilecek?

Emeklilere, Kurban ve Ramazan Bayram'ında biner lira olmak üzere toplam 2 bin lira ikramiye yatırılıyor. Diğer taraftan mevcut emeklilerin yanı sıra o tarihe kadar emekli aylığı alanlar ise 2 bin lira emekli aylığı alabilecek. Peki emekli ikramiyesini kimler alabilecek?

Google Haberlere Abone ol

Emekliler, banka promosyonun dışında 2 bin lira ikramiye kazanacaklar. Emekliler bayramda alacakları emekli ikramiyeleri ile ilgili detayları merak ediyorlar. Emekli ikramiyesini mevcut emeklilerin dışında o tarihe kadar emekli aylığı alanlar ise ikramiye de alma fırsatı sağlayacaklar.

Emekliler bir yandan ikinci kez promosyon alacak olmanın heyecanını yaşarken, bir yandan da gözünü bayram ikramiyesine çevirdi. Bu yıl da emeklilere 2 kez bayram ikramiyesi ödenecek.
Tutarda değişiklik olmazsa emeklilerin hesabına biner lira yatırılacak. Artış olup olmayacağı merak edilirken, ikramiyenin verileceği tarihler de büyük ölçüde belli.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Bu yıl Ramazan Bayramı 24-26 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak. 23 Mayıs Cumartesi de arife günü. Bu nedenle Ramazan Bayramı ikramiyesinin 18-22 Mayıs arasında ödenmesi bekleniyor...

Kurban Bayramı ise 31 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasına denk geliyor. 30 Temmuz Perşembe de arife günü.

Buna göre Kurban Bayramı ikramiyesi 27-30 Temmuz tarihleri arasında bekleniyor. Tam tarihleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklayacak.

Bayram ikramiyesinden, ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da yararlanacak.

Emekli aylığı 24 Mayıs'a kadar bağlananlar bu yıl 2 ikramiyeyi de, 18 Mayıs'tan sonra ancak 27 Temmuz'dan önce bağlananlar ise bir ikramiyeyi alabilecek.

DUL VE YETİMLER DE ALACAK

İkramiye sadece emeklilere değil, SGK'dan vazife malullüğü, malullük ve ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik ve ölüm geliri alanlara da veriliyor.

Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine ikramiye ödeniyor.

Dul ve yetim aylığı alanlara ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik geliri alanlara da iş göremezlik oranına göre ödeme hesaplanıyor. 2 aylık birden alanlara ise ölüm aylığı oranı yüksek dosyadan ödeme yapılıyor.