Emekli maaş zammı SON DAKİKA! En yüksek ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Emekli Temmuz zammı tablosu belli oldu

Emekli maaş zammı ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Emekli Temmuz zammı tablosu belli oldu. 4 aylık enflasyon rakamlarına göre emeklilere yüzde 31,71, memurlara yüzde 31,21 zam yapılacağı konuşuluyordu. Peki, En yüksek ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Emekli maaş zammı SON DAKİKA!

SSK-BAĞKUR ve memur emeklilerini ilgilendiren, emekli temmuz zammı tablosu belli oldu. 4 aylık enflasyon rakamları baz alındığında emeklilere yüzde 31,71 zam yapılması bekleniyorken, memurlara yüzde 31,21 oranında zam yapılacağı ortaya çıkmıştı. 4 aylık enflasyon oranı ile Temmuz zammı şimdiden 31,71 oldu. Binlerce vatandaş, "En yüksek ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?" sorusunu aratırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den konuyla ilgil açıklama geldi. İşte, emekli maaş zammı ile ilgili merak edilenler...

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI SON DAKİKA!

Emekli maaş zammını bekleyenler gözlerini Mayıs ayı enflasyon rakamlarına çevirdi. Memur 6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve emekli maaşlarına yılda iki defa uygulanan zam ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Bir yandan Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması beklenirken 4 aylık enflasyon rakamlarına göre emeklilere yüzde 31,71 zam bekleniyor. Memur maaşlarına ise bu zam oranının 31,21 olarak yansıması beklenmekte. Vatandaşlar, memur ve emekli zamlarının ne kadar olduğunu araştırıyor. Peki, En yüksek ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin memur ve emekli Temmuz zamları ile ilgil şu açıklamayı yaptı:

"Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum."

EMEKLİ TEMMUZ ZAMMI TABLOSU BELLİ OLDU

Merkez Bankası 'nın yayımladığı Mayıs ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre; Mayıs ayı enflasyon beklentisi yüzde 3,97 olarak karşımıza çıkarken, Haziran ayı enflasyon beklentisinin yüzde 2,97 olarak dikkat çekti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aralık ayında 686,95, Nisan ayında ise 904,79'a çıkan TÜFE endeksi verisini paylaştı. 4 aylık enflasyon oranı yüzde 31,71 oldu.

Enflayonun belirleyici olduğu SSK ve Bağ-Kur emekli zammında, 4 aylık enflasyon oranı göz önüne alındığında Temmuz zammı oranı şimdiden 31,71 olarak kesinleşti. Bundan sonraki süreçte enflasyon oranı sıfır olsa bile, bu zam oranı SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarında geçerli olacak.