Emin Kar kimdir, kaç yaşında, nereli? Emin Kar sağlık durumu nasıl?

Eski Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar bu sabah kalp krizi sebebiyle hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı. Emin Kar'ın sağlık durumunun yanı sıra kendisi hakkında da detaylı araştırma yapılıyor. Peki, Emin Kar kimdir, kaç yaşında, nereli? Emin Kar sağlık durumu nasıl? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Futbol camiasının önemli isimlerinden Eski Samsunspor Kulübü başkanı ve futbolcusu Emin Kar bu sabah kalp krizi geçirdi. Kar, geçirdiği kalp krizi sonrasın hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı. Futbolseverler Eski Samsunspor Kulübü başkanı Emin Kar'ın sağlık durumunu merak ediyor. Bunun yanı sıra birçok kullancı da Emin Kar'ın kim olduğunu araştırıyor. Emin Kar kimdir, kaç yaşında, nereli? Emin Kar sağlık durumu nasıl? Detaylar haberimizde...

Emin Kar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Emin Kar 1 Ocak 1960 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Emin Kar prfesyonel kariyerini Samsunspor'da sürdürmüştür. Emin Kar Türk eski futbolcu, Samsunspor başkanı ve yöneticisi olarak görev yaptı.

Trabzon Endüstri Meslek Lisesinin okul takımında başladığı futbola 1980'de kurulan Yalıspor'da devam eden Emin Kar, 1981'de Trabzon Amatör Karma'ya seçildi. Trabzon, Rize, Giresun ve Ordu amatör karmalarının katıldığı turnuvada Samsunspor tarafından izlenilip beğenilen Kar, 1981 yılında takıma transfer edildi.

1981-82 sezonunda profesyonel olduğu Samsunspor ile o zamanki adı Türkiye 2. Futbol Ligi olan 1. Lig'de şampiyonluk yaşamış ve Süper Lig'de forma giyme fırsatını yakaladı.Süper Lig şampiyonluğuna oynayan ve Samsunspor taraftarlarınca "efsane" olarak nitelenen kadronun değişmezlerinden biri olan Kar takımda kaptanlığa kadar yükseldi.

Samsunspor'un Türkiye Kupası finaline kadar çıktığı 1987-88 sezonunda 35 maça çıkmış, 4 de gol kaydetti. 20 Ocak Faciası'nda ise belden aşağısı sakat kalmış ve futbol hayatı sonlandı.Top kapma ve karambolden top çıkarma becerisi nedeniyle Kırkayak olarak anılan Kar, Samsunspor taraftarlarınca seçilen Samsunspor tarihinin en iyi on birinde yer aldı.

Samsunspor'un küme düştüğü 2005-06 sezonunda takımda idari menajer olarak görev aldı.. 2012-13 sezonu başında ise kulüp başkanı oldu. 2014 yılının haziran ayında yapılan olağanüstü kongrede yeniden aday olarak tekrar seçilen Emin Kar, 7 Ekim 2014 tarihinde ise kendisine karşı gerçekleştirilen kişisel saldırıları gerekçe göstererek istifa edeceğini açıkladı.

Bunun üzerine 21 Ekim günü de yönetim kuruluna istifa mektubunu vererek resmen başkanlıktan ayrıldı. 2018 yılında Samsunspor başkanı olan İsmail Uyanık'ın yardımcısı olarak kulüpte tekrar görev almışsa da sezon sonunda istifasını sundu.

Emin Kar sağlık durumu nasıl?

Emin Kar'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruyor. Kar'ın damarlarının tıkalı olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu açıklandı. Samsunspor, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, "Kulübümüz eski başkanlarından Sayın Emin Kar'ın geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Sayın Emin Kar'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz." ifadelerine yer verildi.