Emine Bulut'un katili kendini savundu!

Kırıkkale'de, 4 yıl önce boşandığı Emine Bulut'u, 10 yaşındaki çocuklarının gözü önünde bıçaklayarak öldüren Fedai B.'nin ifadesi ortaya çıktı. Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, olayın ilk andan itibaren takip ettiklerini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

Kırıkkale'de, 4 yıl önce boşandığı Emine Bulut'u, 10 yaşındaki çocuklarının gözü önünde bıçaklayarak öldüren Fedai B., tutuklanıp cezaevine gönderildi. Fedai B.'nin emniyetteki ifadesinde, "Çocuğumun velayeti konusunda konuşurken bana hakaret edince sinirlenip, yanımda gezdirdiğim bıçakla vurdum" dediği ortaya çıktı.

"Bana hakaret etti"

Olayın ardından tutuklanarak Sulakyurt cezaevine gönderilen Fedai B.'nin emniyetteki ifadesinde, Emine Bulut'tan 4 yıl önce boşandığını kaydettiği ve olay anını şöyle anlattığı öğrenildi:

"Eski eşim ve çocuğumla lokantada bir araya geldik. Önce konuştuk. Ardından tekrar başka biri ile evlenip evlenmeyeceğini, böyle bir şey duyduğumu söyledim. Kendisi de bana evleneceğini beyan etti. Ardından çocuğumun velayet konusunu konuştuk. Ancak kendisi bana çocuğumun yanında hakaret etti, küfür etti. Ben de sinirlenerek sürekli yanımda gezdirdiğim bıçakla, önce karın kısmına vurdum. Ardından benim boğazıma sarılarak bağırmaya başladı, ben de vücudunun değişik bölgelerine bıçak vurup, lokantanın önünde bulunan taksiye binerek kaçtım. Burada polis ekipleri yakaladı" dediği öğrenildi.

18 Ağustos'ta meydana gelen olayın hemen ardından çekilen görüntülerde Fedai B., saldırı sonrası lokanta çalışanları tarafından dışarı çıkarılırken, bıçak darbelerine hedef olan Emine Bulut’un ‘Ben ölmek istemiyorum’, kızı F.B.B’nin ise ‘Anne lüften ölme’ şeklindeki çığlıkları ve yardım arayışları görülüyor.

Hastaneden yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Emine Bulut, 19 Ağustos'ta öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yuva Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Görüntülerin dün geceden itibaren sosyal medyada yayılmasının ardından büyük bir tepki çığı oluştu.

- Aile Bakanlığı devrede

Öte yandan vahşi cinayetin kamuoyunda infial yaratmasının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Failin en ağır cezayı alması için davaya müdahil olacağız" açıklamasını yaptı.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"18.08.2019 tarihinde yaşanan ve hepimizi derinden sarsan cinayetin ardından Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerimiz olaya anında müdahil olmuştur. Saldırıya tanık olan kızımız yakınlarının yanında ve Bakanlığımız psikologlarının gözetimindedir. Çocuğumuzun ve ailenin durumu olayın yaşandığı andan itibaren ekiplerimizce 7/24 takip edilmektedir.

Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki Hukuk Müşaviri görevlendirilmiştir.

Söz konusu çocuğumuzun ve yakınlarının bu süreçte daha fazla zarar görmemesi için malum görüntülerin sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda paylaşılması kızımızı ve ailesini bir kez daha yaralamaktadır. Bu nedenle, bu görüntülerin paylaşılıp yayılmaması konusunda sorumluluk sahibi vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.

Bakanlık olarak yargı sürecinin ve kızımızın psikolojik ve sosyal durumunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz."