Eminönü'ndeki 'balıkçıda darp' olayında gözaltı kararı çıktı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, müştekilerin teşhis işlemi için Kocaeli'den İstanbul'a yola çıkmaları üzerine olayla ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarttı

Eminönü'ndeki 'balıkçıda darp' olayında gözaltı kararı çıktı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eminönü'nde bir kişinin balıkçıda darbedilmesine ilişkin gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 8 şüpheli hakkında teşhis işlemleri için gözaltı kararı verdi.

4 Nisan Pazar günü Eminönü Mahallesi Rüstempaşa Caddesi'ndeki balıkçıda yaşanan darp sonucu başından yaralanan Abdullah H.A, hastanedeki tedavisinin ardından emniyette ifade vererek şüphelilerden şikayetçi oldu.

Müştekinin tedavisinin ardından Kocaeli'ne gitmesi ve çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarının olay yerini görmemesi nedeniyle darp eylemini gerçekleştiren şüpheliler tespit edilemedi.

Olayın ardından çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, olaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan 8 şüpheli daha sonra serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, başından yaralanan Abdullah H.A. ve olay yerinde bulunan diğer müştekilerin teşhis işlemi için Kocaeli'nden İstanbul'a doğru yola çıkması üzerine 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarttı.

- Sosyal medyada büyük tepki

Sosyal medyaya yansıyan olayda iki abisi ve eşleriyle 4 Ağustos Pazar günü saat 17:00 sularında Eminönü'ndeki balıkçıda oturduklarını söyleyen bir kişi, garsonların kaba davranışları sonucu abilerinden birinin uyarıda bulunduğunu, garsonun küfürlü yanıtıyla olayın büyüdüğünü ve üzerlerine bir anda yaklaşık 20 kişinin saldırdığını iddia etti. Saldırganlardan birinin abisine pala ile saldırdığını iddia eden kişi, polis karakolunda da ilgisiz tavırlar sergilendiğini öne sürmüştü.