Emre Belözoğlu o teklifi kabul etmedi!

Fraport TAV Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, teknik direktör Ersun Yanal ile yolların ayrılmasının ardından Emre Belözoğlu'na teklif götürdüklerini, ancak Belözoğlu'nun bu teklifi kabul etmediğini söyledi

Emre Belözoğlu o teklifi kabul etmedi!

Spor Toto Süper Lig'de son haftalarda istediği sonuçları alamayan ve küme düşme potasında yer alan Fraport TAV Antalyaspor, Beşiktaş maçı hazırlıklarına başladı. Kırmızı-beyazlı ekibin başkanı Aziz Çetin, kulüp dergisinin 13'üncü sayısına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ersun Yanal ile yolların ayrılmasından sonra teknik direktörlük için Emre Belözoğlu ile görüştüklerini, ancak Belözoğlu'nun teklifi kabul etmediğini ifade eden Aziz Çetin, "O gün daha çok yönetim içindeki arkadaşlarımızla telefonla konuştuk.

Aynı günün akşamında da 7-8 yönetici arkadaşımızla buluştuk. Artık takımda hava, kan ve oyun felsefesinin değişmesi gerektiğine inandık. Çünkü 14 maçlık yenilmezlik serisine rağmen, taraftar da biz de oyundan memnun değildik. Bunu kimseyi suçlamak anlamında söylemiyorum. Sadece o dönemdeki hocamızın doğru bildiği, bizi ve taraftarımızı tatmin etmiyordu. Biz de bu süreçten itibaren önümüze alternatifleri çıkarttık. Bilindiği gibi eski hocamız Jose Morais, Stanislav Cherchesov, Andriy Shevchenko gibi isimler listemizde yer alıyordu.

 Aslında bu isimlerle görüşmedik sadece alternatiflerimiz arasındalardı. Sadece Emre Belözoğlu ile görüşme yaptık. O zaman boştaydı. Çok da kibar ve olumlu bir görüşme gerçekleştirdik. Ama kendisi, Başakşehir'e ve başkan Göksel Gümüşdağ'a gönül bağı olduğunu, bu yüzden teklifi kabul edemeyeceğini ifade etti. Nitekim ertesi gün aradı ve Başakşehir'den teklif aldığını belirtti" diye konuştu.

"Nuri Şahin, Eto'o transferi gibi hava yarattı"

Emre Belözoğlu'nun teklifi kabul etmemesinden sonra Nuri Şahin'e yöneldiklerini kaydeden Aziz Çetin, "Biz o dönemde Nuri Şahin'in de kafasında hocalık olduğunu biliyorduk. Geçmiş röportajlarından ve kendisiyle konuşmalarımızdan gelecekteki kariyerini bu şekilde planladığının farkındaydık. Onunla yaptığımız sohbette, aslında kendisine direkt de sormadan 'Hoca sen olursan, ne olur?' dedik. Konu olumlu ilerledi. 'Peki' dedim, 'Senin altyapın, yardımcıların kim olacak' o da 'Futbolu bıraktığımda beraber çalışacağım ekip zaten hazır' diye cevap verdi. Şu anda kurulan teknik ekip zaten hazırdı.

Biz de bu şekilde yola devam etme kararı aldık. Nuri Şahin'in içimizden biri olması, şehri, camiayı ve yönetimi tanıyor olması bizim için avantaj oldu. Fark ediyorsanız şu anda hem Antalya şehrinde hem Türkiye'de, Antalyaspor yıldız bir oyuncu transfer etmiş gibi bir hava var. Nuri Şahin'in göreve gelmesiyle ve oynattığı sempatik futbolla artık tüm Türkiye'nin beğendiği bir takım var. Ayrıca onun bağlantıları sayesinde Avrupa'da da çok göz önündeyiz. Eto'o, Antalya'ya geldiğinde nasıl bir hava yarattıysa, Nuri Şahin ile birlikte belki de onun daha fazlası oluştu" ifadelerini kullandı.