En çok satılan model Türkiye'ye girdi! Başlangıç fiyatı...

Yeni Tiguan'ın showroomlarda yerini aldı. Aracın başlangıç fiyatı...


Alman otomotiv üreticisi Volkswagen'in geçen yıl 911 bin adet üretilen ve dünya genelinde en çok satılan modeli olan Tiguan, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Tasarımı ve özellikleri yenilenen Alman SUV, 3 farklı donanım ve biri dizel, biri benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile bayilerde yerini aldı. İşte 7 ileri otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu makyajlı Tiguan'un özellikleri...


Volkswagen'in en çok satılan otomobili unvanını geçen yıl Golf'ten devralan Tiguan, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Yenilenen Tiguan'ın, Günbatımı Mavisi, Mercan Kırmızı, Yunus Grisi, Kızıl Kahve ve Aytaşı Gri olmak üzere 5'i yeni toplam 11 farklı renk seçeneği ile satışa sunulduğu da bildirildi. Makyajlı Tiguan'da 17-20 inç arası değişen boyutlara sahip alüminyum alaşım jantların tercih edilebildiği de verilen bilgiler arasında. 

Geçen yıl 911 bin adet üretilen üretim Tiguan'ın, makyaj ile birlikte görünümünde ve teknik özelliklerinde iyileştirmeler yapıldığı açıklandı. Otomobilin Türkiye'de 1.5 litre TSI 150 beygir 7 ileri DSG benzinli ve 2.0 litre TDI 150 beygir 7 ileri DSG dizel motor seçenekleriyle alınabildiği kaydedildi.

Yeni Tiguan'ın dış tasarımında en dikkat çekici unsurların başında yeni LED farların bulunduğu ön profil geliyor. Elegance ve R-Line donanım seviyelerinde ise, standart olarak sunulan, interaktif ve akıllı aydınlatma modlarına sahip olan aydınlatma sisteminin farklı yol ve sürüş koşullarına göre otomatik olarak farklı aydınlatma fazlarına geçiş yapabildiği kaydedildi.