'Rüzgar esti, hamile kaldım' dedi! Polis soruşturma başlattı!

Endonezya'da 25 yaşındaki Siti Zainah isimli kadın, şiddetli rüzgar esince hamile kaldığını iddia etti. Polisi soruşturma başlattı.

Google Haberlere Abone ol

Endonezya'nın Batı Java eyaletindeki Cianjur kasabasında Siti Zainah isimli kadın, geçtiğimiz hafta sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Yerel medyaya yaptığı açıklamada Siti, "İkindi namazını kılarken secdeye vardığımda, aniden bir rüzgar esti ve cinsel organımın içine bir rüzgar girdiğini hissettim" dedi.

Zainah evinde bulunduğu sırada şiddetli rüzgar estiğini, 15 dakika sonra ise midesinde giderek artan şiddetli bir ağrı yaşamaya başladığını, karnının büyümeye başladığını ve acilen bir hastaneye götürülüp, doğuma alındığını iddia etti. 

Tuhaf hamilelik haberi kasabada hızla yayılınca, olay sosyal medyada da yayılmaya başladı. Yerel yöneticiler de durumdan haberdar olunca, genç kadının evine bir ziyaret gerçekleştirdiler. Cidaun'un yetkili Eman Sulaeman, "Yetkili yöneticilerle birlikte kadının evine gittik, anne ve 2.9 kilogram ağırlığındaki kız bebek gayet sağlıklı, doğum süreci ise normaldi." açıklamasında bulundu.

Eman ayrıca kadının muhtemelen doğuma kadar hamile olduğunun farkında olmadığını, gizli bir hamilelik yaşamış olabileceğini sözlerine ekledi. 

Doğum sonrası Siti'nin evine araştırma için giden polisler, hamile kadın hakkında doğal olmayan kafa karıştırıcı habelere ve halk arasında yayılan dedikodulara son vermek istediklerini söyledi. Genç kadının bir çocuğu olduğu ancak eşinden 4 ay önce ayrıldığı belirtildi.