Enkaz altından 128 saat sonra çıkarılmıştı! Mucize bebek annesine kavuştu

Hatay’da enkaz altından 128 saat sonra çıkarılan hemşirelerin Gizem adını verdiği 3,5 aylık Vetin Begdaş isimli bebek, 54 gün sonra Adana’da annesine kavuştu.

Enkaz altından 128 saat sonra çıkarılmıştı! Mucize bebek annesine kavuştu

Hatay’da depremde yıkılan binanın enkazı altında kalan 3.5 aylık bebek, enkazdan 128 saat sonra çıkarıldı. Hemşirelerin Gizem adını verdiği bebeğin annesi Yasemin Begdaş hayatta kalırken, babası ve iki erkek kardeşi ise hayatını kaybetti.

Herhangi bir sağlık probleminin olmaması üzerine minik kız kurum bakımı altına alındı. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı uçağıyla Ankara’ya getirilen Gizem bebek, Etlik Şehir Hastanesi’nde yapılan kontroller sonrasında Bakanlığa bağlı kuruluşa yerleştirildi.

Enkaz altından 128 saat sonra çıkarılmıştı! Mucize bebek annesine kavuştu - Resim : 1

BAKAN DERYA YANIK TARAFINDAN TESLİM EDİLDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, refakatçisiz çocukların ailelerinin bulunması çalışmaları çerçevesinde gelen ihbarları değerlendirdi. Yapılan incelemeler sonrasında aileyle iletişime geçen Bakanlık, aileden ve bebekten alınan DNA örneğinde uyuşma sağlandığını tespit etti.

Gizem bebeğin ailesiyle kavuşması için hızlıca harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bebeği Ankara’dan özel uçakla Adana’ya götürdü. Adana’da Gizem bebeği Bakan Derya Yanık karşıladı. Bakan Yanık, bebeği Adana Şehir Hastanesi’nde tedavisi devam eden anne Yasemin Begdaş’a teslim etti.