Duruşmaya kızının mezar taşı ve katilinin basılı olduğu tişörtle geldi

Avcılar'da 2 yıl önce birlikte yaşadığı Ercan Akkaş tarafından öldürülen Seda Kurt'un annesi Bedia Akar, sanığın aradan geçen 2 yılda yakalanmamasına tepki göstermek için, duruşmaya üzerinde kızının ve sanık Akar'ın fotoğrafları ile mezar taşının resminin basılı olduğu tişörtle geldi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

2 yıl önce Ercan Akkaş'ın öldürdüğü 41 yaşındaki Seda Kurt'un annesi duruşmaya katilin ve kızının mezar taşının fotoğrafının basılı olduğu tişörtle geldi.

Duruşma sonrası gazetecilere konuşan Akar, "Bu 5'inci duruşma katil hala yok, Seda burada katil nerede? 1 hafta sonra 2 yıl bitiyor, 3'üncü yıldan gün alıyoruz. Katil kadar katili saklayanlar, yardım ve yataklık edenler, bilip de ihbar etmeyenler de suçludur. Hepsinden de davacıyım. Kadın cinayetlerine son. Katil ortada yok bu buhar olup da uçtu mu? 2 yaşında annesiz, babasız kalmış bir çocuk nasılsa benim torunumda öyle.

Psikolog, psikiyatrist, pedagog dolaştırıyoruz. Başka yapacak hiçbir şeyimiz yok. Katilin yakalanmasını ve en ağır şekilde, emsal dava teşkil edecek şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Yakalanması yetmiyor. Bana takım elbise giyip, kravat takıp önüne bakarak duygu sömürüsü yapıp indirim almasın. Benim çocuğumu 19 yerinden bıçakla parça parça etti. 2 yaşındaki yavrusunun gözü önünde doğradıysa ona göre bir ceza alsın" dedi.

 İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 4 Kasım 2019'da Seda Kurt'un birlikte yaşadığı erkek arkadaşı Ercan Akkaş tarafından bıçaklanarak yaralanması sonrasında kaldırıldığı hastanede vefat ettiği belirtildi. Maktul Kurt'un oğlundan alınan beyanında ise gece evde uyduğu sırada bir bağırışma sesi duyduğunu, annesinin odasına girdiğinde sanığın annesine bıçakla vurduğunu, sanığın elinde bıçak olduğu için engel olamadığını ve sonrasında sanığın evden çıkarak gittiğini söyledi. Sanık Akkaş'ın birlikte yaşadığı maktulle ikametgahında tartışma yaşadığı, tartışmanın büyümesi üzerine sanığın evden temin ettiği bıçakla birçok defa maktule vurarak, ölümüne neden olduğu ve sanığın firari olduğu belirtildi. İddianamede, sanık Ercan Akkaş hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor.