Erdoğan müjdeyi vermişti! Emekli maaşı artışının ardından bayram ikramiyesi ne kadar olacak? İşte hesaplanan rakam

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün canlı yayında en düşük emekli maaşının 5 bin 500'den 7 bin 500'e çıkarılacağının müjdesini vermişti. Emeklilerin bayramda ne kadar ikramiye alacağı merak edildi. Masadaki formüle göre işte hesaplanan rakam...

Erdoğan müjdeyi vermişti! Emekli maaşı artışının ardından bayram ikramiyesi ne kadar olacak? İşte hesaplanan rakam

NTV'nin canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye çıkarılacağını duyurdu. Ramazan bayramı öncesi verilen bu müjdenin ardından ikramiyelerin ne kadar olacağı merak edildi. Şubat ayındaki yüzde 55.18'lik enflasyon oranı baz alındığında emeklinin bayram ikramiyesi de yükselecek.

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI 7 BİN 500 TL

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık ve bu rakamı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptık. Açıklamak yine bana kaldı. Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. Bunu 7 bin 500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz. Hayırlı olsun" diye konuştu. Bu müjdenin ardından bayram ikramiyeleri de hesaplandı.

BAYRAM İKRAMİYELERİNE ENFLASYON ORANI ÜZERİNDEN ZAM YOLDA

En düşük emekli maaşına yapılan zammın ardından emeklilere yönelik bir güzel haber daha verildi. Buna göre Ramazan Bayramı'nda emekli ikramiyelerine enflasyon üzerinden zam yapılması gündemde. Şubat ayında açıklanan yüzde 55.18'lik enflasyon oranı baz alındığında 1100 TL'lik bayram ikramiyesi 1750 TL'ye yükselecek. Zamla birlikte her emekli yılda 3500 TL'lik ikramiye almış olacak.

İŞTE ÖDEMELERİN YAPILACAĞI TARİH

Öte yandan Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemesinin 21 Nisan'dan önceki hafta hesaplara yatırılması bekleniyor.

İKRAMİYELER 1100 TL'YE ÇIKARILMIŞTI

Emekli ikramiyeleri son olarak 1000 TL'den 1100 TL'ye çıkartılmış ve geçtiğimiz yıl toplamda tüm emeklileri 2200 TL ödenmişti.