Erdoğan'dan 4'lü zirvede liderlere kitap hediyesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dörtlü Zirve’de liderlere İletişim Başkanlığınca 4 dilde hazırlanan  “Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye” kitabını takdim etti.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100

Londra'daki kritik zirveye Türkiye damgasını vurdu. Türkiye'nin ittifaka katkıları 4 dilde hazırlanan kitapçıkla anlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra’da gerçekleştirilen Suriye konulu dörtlü zirveye katıldı.

Erdoğan, iletişim başkanlığınca 4 dilde hazırlanan “Stratejik İttifakın Güçlü Üyesi Türkiye” adlı kitabı Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a kendi dillerinde takdim etti.

Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde hazırlanan kitapta, bir NATO üyesi olarak Türkiye’nin ittifaka sunduğu katkılar ve üstlendiği görevler hakkında detaylı bilgi verildi.

Türkiye’nin ve diğer ülkelerin NATO’ya bakışının ele alındığı kitapta, Türkiye’nin NATO’dan beklentilerine yönelik bir bölüm ayrıldı.

Bu bölümde terörizme karşı ortak mücadele ve Türkiye’nin savunmasına NATO’nun katkılarının sürdürülmesinin beklendiği vurgusu yapıldı. Türkiye’nin, NATO üyesi donörlerinin güvenli bölge tesisine yönelik katkı sağlamaları beklentisi de bu bölümde dile getirildi.