Erdoğan'dan Fransa'ya: Terör örgütlerine yardım yataklık yapan bir yönetimsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa’ya sert sözler: “Terör örgütlerine yardım yataklık yapan bir yönetimsiniz. Bunlara ses çıkartmazsınız, ondan sonra Sarı Yeleklilerle uğraşırsınız"

Erdoğan'dan Fransa'ya: Terör örgütlerine yardım yataklık yapan bir yönetimsiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa yönetimini hedef alarak, “Hala suçlu arıyor, ne suçlu arıyorsun, bunlar bütün o tünellerin çimentolarını kimden alıp yaptılar, Lafarge. Lafarge kimin fabrikası? Fransızların. Fransa sen önce bunun bedelini öde. Siz terör örgütlerine yardım yataklık yapan bir yönetimsiniz. Burada bunlara ses çıkartmazsınız, ondan sonra Sarı Yeleklilerle uğraşırsınız” dedi.

AK Parti’nin kuruluşundan buya görev yapan il başkanları ile AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulunurken, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana görev alan eski il başkanlarından davalarına sahip çıkmaya devam etmelerini istedi.

 - “Gereğini yapacaksın arkadaş, yapmıyorsan bedelini ödeyeceksin”

Türkiye’nin büyüdükçe imkanları ve kazançları ile birlikte dertlerinin de büyüdüğünü belirten Erdoğan, ”Özellikle son 6 yıldır kesintisiz saldırı altındayız. Bu saldırıda akla gelebilecek her araç, her tuzak, her oyun, her fırsat kullanılıyor. Gün geliyor sokaklarda kaos çıkartma senaryoları devreye alınıyor. Gün geliyor mahallelerimiz, ilçelerimiz çukurlarla bölünmeye çalışıyor. Gün geliyor yargı emniyet güçleri, gün geliyor ordumuz içindeki hainler kullanılarak darbe girişimleri yapılıyor.

PKK’sından DEAŞ’ına ve FETÖ’süne kadar tüm terör örgütleri kuduz gibi ülkemize saldırıyor. Ülkemiz içinde başarılı olmadıklarında bu defa sınırlarımıza saldırmaya başladılar. Her saldırıda ekonomiyi ihmal etmiyorlar. Hatta dolaylı yolları bırakıp doğrudan ekonomimizi çökertmeyi bile denediler.

Hamdolsun tüm bu saldırıları püskürtmekle kalmadık, tehditleri kaynağı kurutmak üzere ileriye atıldık. ‘Bu vatan kimin?’ diye soran şair ne diyor, ‘bu vatan toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duranlarındır.’ Hep birlikte sıra dağlar gibi durduk, bütün açılan çukurları kapattık, evlerden evlere tünellerin açıldığı o binaları yıkıp yerlerine yeni binaları yaptık. Bütün bu terör örgütlerinin karşısında sıra dağlar gibi durmak suretiyle oraları yaşanır hale getirdik.

Bakın hala işimiz bitti demiyoruz, daha işimiz var. İçeride de, dışarıda da. Bugün Barış Pınarı Harekatını yapmamızın tek sebebi o terör devletini kurmak isteyenlerin başına oraları geçirme niyetidir, bunu başardık, bunu hallettik. Aynı şekilde içeride de. Güneydoğu’da, kısmen Doğu’da devlet kurma girişimleri oldu, kongrelerinde bayrağımızı duvara asmaktan çekinenler, Türk Bayrağına kongrelerinde yer vermeyenler, İstiklal Marşı’mızı okumayanlar, okutmak istemeyenler bedelini ödediler. Bundan sonra da ödetiriz, ödetmeye devam ederiz.

Anayasamızın ilk dört maddesinde bunlar var, gereğini yapacaksın arkadaş, yapmıyorsan bedelini ödeyeceksin. Bu ülke bir hukuk devleti, hukuk devletinde de bunun gereğini yapacaksın, yapmıyorsan kendine başka yer bulursun, başka yerden size zaten alkışlar geliyor, alkışların geldiği yerlerle el tutarsınız.

Bakıyorsunuz paçavralarını nerelerde dalgalandırıyorlar, AP’de mi ararsın, başka yerlerde mi ararsın, her yerde. Bunlar bizim karşımıza geldiklerinde de dost görünüyorlar. Yalan, sahte, ikircikli çok yüz, biz bunlara inanmıyoruz. Bunların hepsini biz Barış Pınarı Harekatı’nda da gördük. Biz gerektiğinde bir gül bahçesine girercesine kara toprağa düşme pahasına vatanımızı koruduk. Tehditlerin evimizin kapısına dayanmasını beklemedik.

Irak’ta ise Irakta, Suriye’de ise Suriye’de, dünyanın neresindeyse oraya gidip tehditleri kaynağında bertaraf edecek iradeyi ortaya koyduk. Yeri geldi dünyanın farklı köşelerinden FETÖ’cü hainleri paketleyip ülkemize getirdik, en son zamanda Meksika’dan paketledik getirdik.

Yeri geldi bölücü teröristleri yüzlerce kilometre öteden gidip kendilerini en güvenli sandıkları yerlerde imha ettik. Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridorunu önce Cerablus’ta, sonra Afrin’de, şimdi de sınırlarımızın kalan kısmının tamamında parçalayıp attık. Barış Pınarı Harekatımız devam ediyor.

Şayet bize verilen sözler yerine gelir, sınırlarımız teröristlerden arındırılır, tahkimatlar yıkılırsa ne ala. Çok ciddi tahkimatlar, tüneller var. Hala suçlu arıyor, ne suçlu arıyorsun, bunlar bütün o tünellerin çimentolarını kimden alıp yaptılar, Lafarge. Lafarge kimin fabrikası? Fransızların. Fransa sen önce bunun bedelini öde. Siz terör örgütlerine yardım yataklık yapan bir yönetimsiniz. Önce bunun bedelini ödeyin. Burada bunlara ses çıkartmazsınız, ondan sonra Sarı Yeleklilerle uğraşırsınız.

Yapmadılar, biz de kendi göbeğimizi kestik, son terörist ortadan kalkana kadar takibe devam edeceğiz. Türkiye’nin söylediğini yapabilecek iradeye, imkana ve kararlılığa sahip olduğunu herhalde tüm dünya görmüştür. Ne tehditler, ne şantajlar, ne de sinsi oyunlar bizi yolumuzdan döndüremeyecektir.

Biz petrolün veya paranın değil, milletimizin istiklali ve istikbali ile ülkemizdeki Suriyelilerin evlerine güven içinde dönüşlerinin peşindeyiz. Davası hak olanın yardımcısı Allah’tır. Hak olan davada zafer de muhakkaktır. Biz davamızın haklılığına da zaferimize de tüm kalbimizle inanıyoruz. Biz sebepler dünyasında yaşıyoruz, zafer Allah’tan, gelin bu mücadeleyi birlikte yürütelim. Gelin bunun için AK Parti’yi birlikte güçlendirelim, dava sancağını hep birlikte yüceltelim” açıklamasında bulundu.