Adana'ya çok güzel haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana için büyük önem arz eden kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Adana'nın Pozantı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Şekerpınarı Doğal Sit Alanı "kesin korunacak hassas alan" olarak ilan edildi.

Google Haberlere Abone ol

Adanalıların serin bir ortamda zamanlarını geçirmek için sıklıkla gittiği, doğal güzellikleriyle meşhur Şekerpınarı artık 'kesin korunacak hassas alan' oldu. Adana'nın önemli mesire alanları arasında yer alan Şekerpınarı, her yıl yaz aylarında yüz binlerce Adanalıyı ve çevre illerden gelen vatandaşları ağırlıyor.

Adana'nın Pozantı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Şekerpınarı Doğal Sit Alanı'nın kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yer aldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Adana'nın Pozantı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Şekerpınarı Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucu kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

Söz konusu karar 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 109'uncu maddesi gereğince verildi.