Karısını iç çamaşırıyla, yasak aşkını da dolapta yakalayan koca bıçaklandı

Kayseri'de eşini evde iç çamaşırlarıyla, arkadaşını da yatak odasındaki dolapta saklanırken bulan koca dehşeti yaşadı. Aldatılan adam, evde karısı ile yakaladığı arkadaşı tarafından bıçaklandı.

Yatak odasının dolabından en yakın arkadaşı çıktı

Zekeriye E.'yi  bıçaklayarak 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılan Waaled A. hakkındaki karar, Yargıtay tarafından onandı. 

Olay, 25 Ağustos 2019'da, Kocasinan ilçesinde meydana geldi. Suriye uyruklu eşi A.E.H. ve 2 çocuğu ile birlikte yaşayan 27 yaşındaki Zekeriye E. sabah evden ayrıldı. Eve erken dönen Zekeriye E., eşinin kapıyı geç açması ve üzerinde sadece iç çamaşırı ile ağır parfüm kokusu olmasından şüphelendi.

Yatak odasının dolabından arkadaşı çıktı

Evi arayan Zekeriye E., yatak odasındaki kıyafet dolabını açtığında arkadaşı Suriye uyruklu Waaled A.(19) ile karşılaştı. Waaled A., yanındaki bıçağı çıkarıp, Zekeriye E.'yi bıçakladı. 6 bıçak darbesiyle yaralanan Zekeriye E., hastaneye kaldırıldı. Waaled A. ile A.E.H. ise kaçtı. Daha sonra yakalanan ikiliden Waaled A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'Savunmasında babam ve kardeşlerim Suriye'de öldü' dedi

Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' ve 'konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından yargılanan Waaled A., geçen yıl 18 Şubat'ta görülen karar duruşmasında, hakim karşısına çıkarıldı. Tercüman eşliğinde savunma yapan sanık Waaled A., "Çok pişmanım. Babam ve 2 kardeşim Suriye’de bomba saldırısı sonrası öldü. Annem ve kardeşlerimle Türkiye’ye geldik. Aileme ben bakıyorum. Annem hasta. Adaletinize sığınıyorum" dedi.

Zekeriye E. ise şikayetçi olduğunu belirterek, "Alışveriş yapmıştım. Bisikletle eve uğradım. Zile bastım. Kapıyı eşim A.E.H. açtı. İç çamaşırı vardı. Sanki biri eve gelmiş gibiydi. Şüphelendim. ‘Neden bu haldesin’ dedim. Banyo yapacağını söyledi. Sanki bir an önce evden gitmemi istiyor gibi davranıyordu. Evi aramaya başladım. Yatak odasındaki dolabı açınca bıçaklandım. Şikayetçiyim" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık Waaled A.'ya 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl, 'konut dokunulmazlığını ihlal' suçundan da 5 ay olmak üzere 10 yıl 5 ay hapis cezası vererek, tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı. 

Yargıtay hapis cezasını onadı

Sanık avukatı, yerel mahkeme ve Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi'nin verdiği karara itiraz edip, dosyayı Yargıtay'a taşıdı. Dosyanın geldiği 1'inci Ceza Dairesi, yapılan itirazı karara bağladı. Ceza dairesi, sanığın mahkemeye dilekçe vererek temyiz başvurusundan vazgeçtiği gerekçesiyle sanık avukatının temyiz başvurusunun esastan reddine karar verip, davayı onadı.