Eski eşini 9 kurşunla öldürdü, 'Ben vurmadım, kendisi öldü' dedi, iyi hal indirimi aldı

Boşandığı eşi Serpil Erdoğan’ı 9 el ateş ederek öldüren İmirze Sarı, ‘haksız tahrik ve iyi hal indirimi’ uygulanarak 16 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık Sarı, son savunmasında, “Ben vurmadım. Kendisi öldü. O anki psikolojiyle ne oldu bilmiyorum” dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

Olay, geçen yıl ocak ayında Kütahya'nın Maltepe ilçesinde meydana geldi. İmirze Sarı, minibüsü ile caddeden geçtiği sırada boşandığı ancak birlikte yaşadığı eşi Serpil Erdoğan'ı gördü.

Caddede eski eşler arasında çıkan tartışmada İmirze Sarı, "Ben dostumla giderim, senin arabana ihtiyacım yok. Sen ne utanmaz adamsın? Seni istemiyorum, zina yapacağım sen de seyredekceksin" dediğini iddia ettiği Erdoğan'a yanında taşıdığı ruhsatsız tabancayı çıkarıp, 9 el ateş etti.

Ardından da minibüsle olay yerinden kaçtı. Ağır yaralanan Serpil Erdoğan ise ambulansla kaldırıldığı Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Olayın ardından kaçan İmirze Sarı, polis ekiplerince yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kütahya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık İmirze Sarı hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Davanın karar duruşmasına tutuklu sanık İmirze Sarı, öldürülen Serpil Erdoğan’ın yakınları ile avukatlar katıldı. Son savunmasını yapan İmirze Sarı, mağdur olduğunu ve olayın istemeden meydana geldiğini ifade ederek, “İstemeden oldu. Çocuklarım mağdur. Ben yine mağdurum. Ben vurmadım. Kendisi öldü. O anki psikolojiyle ne oldu bilmiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık İmirze Sarı’ya eski eşi Serpil Erdoğan’ı öldürmekten önce müebbet hapis cezası verirken, haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulayıp cezayı 15 yıla düşürdü. Sarı ayrıca ruhsatsız silah taşımak suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası ile 1000 lira adli para cezasına çarptırıldı.