Eski Harvard profesörü: Korona virüs aşısı yakın zamanda bulunamayacak

Eski Harvard profesörü Dr. William Haseltine korona virüs (Covid-19) aşısının yakın zamanda bulunamayacağını söyledi.

Kaynak: DHA

Eski Harvard profesörü Dr. William Haseltine korona virüs aşısının bulunması için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.

Haseltine; şu an için alınacak en iyi önlemin fiziksel mesafe kurallarına uymak, maske takmak ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin (CDC) korona virüs yönergelerini takip etmek olduğunu ifade etti.

Aşı bulma sürecinin şu an için başarıya ulaşmadığını belirten Dr. Haseltine, Çin ve diğer Asya ülkelerinin söz konusu önlemlerle virüsü kontrol altına aldığını belirtti.

Eski Harvard profesörü Dr. William Haseltine korona virüs aşısının bulunması için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu belirtirken; şu an için alınacak en iyi önlemin fiziksel mesafe kurallarına uymak, maske takmak ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin (CDC) korona virüs yönergelerini takip etmek olduğunu ifade etti. 

Aşı bulma sürecinin şu an için başarıya ulaşmadığını belirten Dr. Haseltine, Çin ve diğer Asya ülkelerinin söz konusu önlemlerle virüsü kontrol altına aldığını belirtti. ABD'de virüsün hızla yayılmaya devam etmesinin nedenini ise bu önlemleri sıkı bir şekilde uygulayamamış oluşuna bağladı.