Yağmur Aşık ve Erdi Sungur'a hapis şoku

Eski Milli futbolcu Emre Aşık'la olaylı boşanması devam eden Yağmur Aşık hakkında karar verildi. Adam öldürmek için cinayet planı yapmak suçlamasıyla yargılanan Yağmur Aşık ile sevgilisi olduğu iddia edilen Erdi Sungur hakkında Düzce 6'ncı Asliye Mahkemesi hapis kararı verdi.

Yağmur Aşık ve Erdi Sungur'a hapis şoku!

Eski Milli futbolcu Emre Aşık'la olaylı boşanması devam eden Yağmur Aşık hakkında karar verildi. Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde adam öldürmek için cinayet planı yapmak suçlamasıyla yargılanan eski milli futbolcu Emre Aşık’ın boşanma aşamasındaki eşi Yağmur Aşık ile sevgilisi olduğu iddia edilen Erdi Sungur hakkında Düzce 6'ncı Asliye Mahkemesi'nde devam eden davada hapis kararı çıktı.

ERDİ SUNGUR'A 1 YIL 3 AY, YAĞMUR AŞIK'A 2 YIL 9 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Bu davadan ayrı olarak ikili hakkında Düzce 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Kamu Görevlisine Mukavemet', 'Hakaret' ve 'Kamu Görevlisine Görevini Yaptırmamak İçin Direnme' suçlamasıyla açılan davada ise karar çıktı. Düzce 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi, Erdi Sungur'a 'Kamu Görevlisine Görevini Yaptırmamak İçin Direnme' suçundan 1 yıl 3 ay hapis, Yağmur Aşık'a ise 'Kamu Görevlisine Görevini Yaptırmamak için Direnme' ve 'Kamu Görevlisine Görevinden Dolayı Hakaret' suçlarından toplam 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verdi.

CEZANIN İNFAZI İÇİN HAPSE GİRECEK

Düzce 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nce yine cezaya ilişkin herhangi bir erteleme veya hükmün açıklanmasını geri bırakma yoluna gidilmemesine ve cezanın adli para cezası gibi başka bir cezaya çevrilmesine de yer olmadığına karar verildi.

 

ERTELEME KARARLARI BOZULARAK HAPSE GİRECEK

Sabah gazetesinin haberine göre; Mahkemenin verdiği kararın istinaf ve temyiz incelemesinin ardından onanıp kesinleşmesi durumunda Yağmur Aşık, başka davalardan aldığı cezalardaki erteleme kararları da bozularak hapse girecek.

JANDARMADAN KAÇMAYA ÇALIŞMIŞLARDI

18 Mart 2020 tarihinde jandarmanın rutin yol kontrolü sırasında 'dur' ihtarına uymayarak kaçan Yağmur Aşık ile Erdi Sungur, kendilerini durdurmaya çalışan Beyköy Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Gökhan K.'nın üzerine araba sürerek elinden yaraladı. Aynı gün Yağmur Aşık, Jandarma Er Alper A.'ya, "Hepinizin Allah belasını versin. Çoluğunuzdan, çocuğunuzdan çıkar, pislikler" dedikten sonra başına vurarak yaraladı.